VRUĆE NA MESTALLI

Kovačiću zbog brutalnog starta crveni karton; Realu jedva bod

04.01.2016 u 16:41

U 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva na Mestalli su Valencia i Real Madrid odigrali bez pobjednika 2:2

'Kraljevi' nisu uspjeli iskoristiti kiks Barcelone koja je dan ranije s Espanyolom odigrala bez pogodaka. I Realovi nogometaši uzeli su samo bod protiv borbenog domaćina.

Dobro je počelo za Real, jer je u 15. minuti, nakon sjajne akcije s brzim dodavanjima, s oko 15 metara precizno pogodio Benzema.

U samoj završnici prvog dijela Pepe je srušio Gomeza u kaznenom prostoru, a siguran izvođač s bijele točke bio je Parejo za 1:1.

Nastavak je donio terensku inicijativu gostiju, ali su u 69. minuti Realovci ostali s igračem manje. Kovačić je klizećim startom brutalno pokosio Valencijinog igrača i zasluženo pocrvenio.

Uzbuđenjima tu nije bilo kraja. Real se u 82. minuti vratio u vodstvo pogotkom Balea koji je zabio glavom poslije ubačaja Kroosa. No šišmiši su uzvratili samo minutu kasnije kada je glavom precizan bio Alcacer za konačnih 2:2.

U zadnjim sekundama dvoboja napadač Valencije Negredo je izbio sam ispred vratara Navasa koji je obranio njegov udarac i spasio Real od poraza.

Dodajmo kako je Modrić odradio cijeli susret (i Kovačić je započeo od prve minute).