konferncijska liga

Kotarski obranio jedanaesterac, gol prednosti za Club Brugge i Aston Villu

11.04.2024 u 23:33

Povremeni hrvatski reprezentativni vratar Dominik Kotarski najzaslužniji je što je grčki PAOK s minimalnih 1-0 poražen na gostovanju kod Club Bruggea u prvoj utakmici četvrtfinala Konferencijske lige, jer je u 78. minuti obranio kazneni udarac

Pobjedu belgijskoj momčadi donio je Hugo Vetlesen golom već u 6. minuti utakmice, kod kojeg je hrvatski čuvar mreže bio nemoćan.

No, zato se Dominik Kotarski u drugom poluvremenu prometnuo u junaka svoje momčadi. U 58. minuti je zaustavio udarac Ferrana Jutgle iz neposredne blizine, da bi 20 minuta poslije pročitao namjeru Brazilca Thiaga i obranio mu kazneni udarac.

Club Brugge - PAOK 1:0, Konferencijska liga, 11.04.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Arenasport/Youtube

Tako će PAOK za tjedan dana u Solunu za plasman u polufinale morati nadoknaditi samo jedan gol zaostatka u užarenoj atmosferi na stadionu Toumba na kojem su zagrebački Dinamo svladali 5-1 nakon pobjede hrvatskog prvaka od 2-0 na Maksimiru.

• +10
Club Brugge - PAOK 1:0, Konferencijska liga, 11.04.2024. Izvor: EPA / Autor: Olivier Matthys

Gol zaostatka lovit će i francuski Lille pred svojim navijačima, nakon što je Aston Villa u Birminghamu slavila 2-1. Ollie Watkins je u 13. minuti doveo englesku momčad u vodstvo koje je u 56. minuti udvostručio John McGinn.

Aston Villa - Lille 2:1, Konferencijska liga, 11.04.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Arenasport/Youtube

Lilleu je u 63. minuti poništen gol zbog minimalnog zaleđa, ali su Francuzi u 84. minuti preko Bafodea Diakitea došli do gola za konačnih 2-1.