nova senzacija

Košarkaški 'patuljak' Finska šokirala favorizirane Francuze

31.08.2017 u 22:04

Košarkaši Finske senzacionalno su nakon produžetka svladali Francusku 86:84 u utakmici 1. kola skupine A Eurobasketa koji je odigran u Helsinki Areni pred više od 12.000 uglavnom domaćih navijača

Finci su u završne dvije i pol minute osnovnog dijela utakmice nadoknadili osam koševa zaostatka (70:62). Francuzi su na 72:72 imali 15 sekundi za posljednji napad, ali ga nisu dobro izveli, a šut Nanda De Coloa ostao je na obruču.

U produžetku su Finci poveli 84:79 samo minutu i 15 sekundi prije kraja. Francuska je ipak izjednačila tricom Fourniera 26 sekundi prije kraja, ali je Wilson pet sekundi prije kraja uspio ući u reket i položiti za konačnih 86:84. De Coloov šut za tricu s istekom vremena nije došao ni do obruča.

Mladi Lauri Markkanen je predvodio domaće strijelce s 22 koša i sedam skokova. Po 14 koševa ubacili su Salin i Kotti, a 12 Wilson koji je imao i šest asistencija. Fournier s 25 koševa i De Colo s 21 košem bili su najbolji kod Francuza.