aba liga

Košarkaši Zadra upisali su i 13. poraz ove sezone u ABA ligi; Budućnost ih je opet lako nadigrala i izigrala...

16.03.2021 u 19:39

U odgođenom susretu 7. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku izgubio od Budućnosti 76:62 upisavši i drugi poraz od crnogorske momčadi u posljednjih 10 dana

U Podgorici je momčad Dejana Milojevića slavila 98:75, dok je danas u Zadru pobijedila 76:62. Ova se utakmica trebala igrati u 11. mjesecu prošle godine, ali je zbog koronavirusa odgođena.

Zadar je odlično ušao u susret i nakon šest minuta igre vodio je 13:4. Međutim, Budućnost se tada probudila i u narednih devet minuta napravila je seriju 27:4. Na poluvremenu su gosti imali 14 koševa razlike (42:28), a na koncu treće dionice i +19 (59:40).

U posljednjoj četvrtini Budućnost je smanjila gas i domaćin je smanjio zaostatak na konačnih 76:62.

Budućnost su do pobjede predvodili Danilo Nikolić s 18 koševa i Nikola Ivanović sa 17 koševa i osam asistencija, dok su kod Zadra najefikasniji bili Chinanu Onuaku s 15 koševa i sedam skokova, ali i sedam izgubljenih lopti, Dominik Mavra s 12 koševa i devet asistencija, te Justin Carter s 10 koševa i sedam skokova.

Na ljestvici vodi Mornar s 38 bodova (17-4), Igokea je druga s 36 bodova (16-4), dok je Budućnost treća s 35 bodova (16-3). Split je osmi (6-15), Cibona je deseta (7-12), dok je Zadar sa šest pobjeda i 13 poraza na 12. poziciji.