KVALIFIKACIJE ZA RIO

Košarkaši u neobičnom okršaju slomili Grčku

08.07.2016 u 18:30

Hrvatska košarkaška reprezentacija plasirala se u finale kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Riju, trijumfom u neobičnoj utakmici protiv Grčke, rezultatom 66:61. Time je u Torinu došla na korak do ostvarenja svog cilja...

Dodatne kvalifikacije, polufinale

Hrvatska – Grčka 66:61

Tijek utakmice:

Kraj - pobjeda Hrvatske u neobičnoj utakmici, naši su na korak do Rija
66:61 - na tricu Grka Bogdanović odgovara jednim pogođenim bacanjem, 15 sekundi do kraja
65:58 - Hezonja pogađa bacanja 30 sekundi prije kraja, utakmica je riješena
64:53 - Hezonja iz slobodnih bacanja drži prednost, tri minute do kraja
62:51 - kakav koš Bogdanovića u zadnjoj sekundi napada!
59:51 - Šarić zabija iz teške pozicija i dobiva dodatno bacanje koje je ovaj put realizirao!
56:49 - Grci gube loptu, Hezonja zakucava!
54:49 - važan koš Bogdanovića, Grčka je ponovo potpuno stala!
Kraj treće četvrtine - 52:49 - Šarićevim bacanjima naši su povećali prednost, ali izgleda da nas čeka drama u završnici
50:49 - Šarić iz okreta vraća naše u vodstvo
48:48 - Bogdanović pogađa teški šut i vraća susret u egal
46:47 - Grci sada vode, a naši su imali +24
46:45 - Bourousis! Pogađa tricu i Grci su se potpuno vratili!
46:39 - Bogdanović zabija dva bacanja, lakše se diše
44:37 - Perperoglu koš i pogodak iz dodatnog
Poluvrijeme - 44:34 - loš završetak prvog dijela za naše, ali prednost je i dalje na hrvatskoj strani
44:34 - važan koš Darka Planinića
42:32 - Bilan zabija jedno bacanje, ali uzvraća Perperoglu polaganjem
41:30 - Perperoglu zabija tricu i prednost se topi
41:27 - dobio je Aco Petrović i omogućio Grcima da bacanjima smanje razliku
39:19 - atraktivan ubačaj Ukića prekida grčku seriju
37:17 - dva krasna koša Giannisa Antetokounmpa dali nadu Grcima
36:13 - odlična solo akcija Šarića za koš i dodatno, no nije zabio slobodno bacanje
34:13 - Simon! Nova trica Hrvatske za +21!
Kraj prve četvrtine - 31:13 - Bogdanović je dodao još jedan koš iz kontre za krasnih +18 nakon prve dionice igre
29:13 - Šarić! Koš u zadnjoj sekundi napada!
27:11 - tri je još koša zabio Bogdanović iz slobodnih bacanja, naši čvrsto drže prednost
24:9 - dobra dionica igre Šarića koji pogađa dva šuta
20:3 - Simon! Nova trica naših za još veću prednost!
17:3 - Bogdanović novom tricom povećava razliku, Grci su u panici!
12:3 - Bilan zabija četiri koša u nizu, Hrvatska ima +9, Grčka uzima minutu odmora
8:3 - Simon i Bogdanović tricama povećavaju razliku
2:0 - Simon je otvorio utakmicu odličnim ubačajem

Nakon poraza od Italije i pobjede protiv Tunisa, hrvatski košarkaši više nemaju pravo na kiks na turniru dodatnih kvalifikacija za Olimpijske igre. Ovog petka Petrovićevi izabranici igraju protiv Grčke, momčadi koja je zabilježila pobjedu protiv naših na EP-u prošle godine u Zagrebu, no ovaj je put u nešto slabijem sastavu.

Bogdanović, Hezonja, Šarić i društvo definitivno nisu bez izgleda u ovom susretu i u slučaju pobjede našli bi se na korak do plasmana u Rio, što bi bio značajan uspjeh ove generacije.