ABA LIGA

Košarkaši Splita nisu stigli do iznenađenja u Beogradu i sada im slijedi doigravanje za ostanak; pobjeda Cibone, poraz Zadra

26.04.2021 u 20:31

U susretima posljednjeg kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju pobijedila Borac sa 82-77, Zadar je kod kuće izgubio od Crvene zvezde sa 70-90, dok je Split u Beogradu izgubio od Partizana sa 58-80 završivši u doigravanju za ostanak u regionalnom natjecanju.

Cibona i Zadar su ostanak u ABA ligi osigurali i prije zadnjeg kola, dok je Split, da bi izbjegao pretposljednje, 13. mjesto koje vodi u play off za ostanak s drugoplasiranim sastavom 2. ABA lige, morao slaviti u zadnjem kolu regularnog dijela ABA lige. 'Žutima' je trebao i poraz Krke ili Borca.

Na koncu su i Krka i Borac izgubili, ali i momčad s Gripa koja je tako pala na 13. mjesto ABA lige. Iza Splićana je tek Koper Primorska koja je u prosincu izbačena iz lige.

U istom terminu Krka je izgubila na gostovanju kod FMP-a sa 85-91, dok je Cibona u Čačku pobijedila Borac sa 82-77. Nažalost, to nije pomoglo Splićanima koji su upisali i 12. poraz od Partizana u 12 međusobnih susreta u ABA ligi.

Partizan je već nakon prve četvrtine vodio sa 13 razlike (26-13), a na poluvremenu je beogradski klub vodio sa +21 (42-21).

Domaćine su do pobjede predvodili Marcus Paige sa 13 koševa i četiri asistencije, Ognjen Jaramaz sa 13 koševa i tri skoka, te Eric Mika sa 12 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Luka Babić sa 13 koševa uz sedam skokova, Marko Luković sa 12 poena i četiri skoka i Toni Perković osam poena.

Split će u doigravanju za ostanak igrati s poraženim iz dvoboja finala Druge ABA lige u kojem se sastaju Studentski centar iz Podgorice i sarajevski Spars.

Cibona je na gostovanju u Čačku pobijedila Borac sa 82-77, a presudila je posljednja četvrtina koju su "Vukovi" dobili sa 24-14.

Borac je na ulazu u zadnju dionicu imao pet koševa viška, no gosti su sjajnom igrom u završnici okrenuli rezultat. Cibonu su do pobjede vukli Ivan Novačić sa 21 košem, te Darko Planinić sa 19 koševa i pet skokova.

Cibona je sezonu završila sa 10 pobjeda i 16 poraza.

Zadar je sezonu završio domaćim porazom 70-90 od Crvene zvezde koja je tako osigurala prvu poziciju uoči doigravanja.

Beogradski sastav je odlično ušao u utakmicu. Gosti u poveli 8-0 i 13-1 i brzo su stigli do velike prednosti. Zvezda je igrala bez greške i u prvoj četvrtini je ubacila čak 36 koševa, za +18 (36-18) na koncu prve dionice. Gosti su do kraja susreta držali susret pod kontrolom i na koncu slavili sa 90-70.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Corey Walden, Jordan Loyd i Ognjen Dobrić sa po 16 koševa, dok su kod Zadra najefikasniji bili Justin Carter sa 13, Dominik Mavra sa 12 i Filip Kraljević sa 10 koševa.

Prvu poziciju osvojila je Crvena zvezda sa 49 bodova, Budućnost je druga sa 48 bodova, a treće i četvrto mjesto drže Igokea (44) i Mornar (43). U borbi za play-off je i Cedevita Olimpija sa 42 boda.

Cibona je deveta (36), Zadar deseti (35), a Split je na 13. mjestu (34).