I DALJE STOPOSTOTNI

Košarkaši se plasirali na Eurobasket

02.09.2012 u 20:31

Hrvatska košarkaška reprezentacija osigurala je Europsko prvenstvo 2013. godine, koje će se odigrati u Sloveniji, pobjedom u gostima nad Ciprom 98:49

Ukrajina je pobjedom nad Austrijom u Lvivu (68:57) 'čekirala' svoju kartu za Eurobasket, a isto je pobjedom na Cipru napravila i Hrvatska. Nakon pet odigranih susreta i sedam kola u skupini C naši su košarkaši drugoplasirani iz Ukrajina, koja doduše ima susret više.

Izuzev prve četvrtine (18:17) izabranici Jasmina Repeše dominirali su u svakoj nasljednoj četvrtini, a ključ do lagane pobjede bila je čvrsta obrana koja je do najvećeg izražaja došla u posljednjoj dionici kada su naši reprezentativci napravili u 8:30 minuta igre 26:0. Posljednja dionica završila je s rijetko viđenih 33:2.

Najefikasniji u našim redovima bili su Lukša Andrić i Krunoslav Simon sa po 16 poena, a Bojan Bogdanović pridodao je 14. Sjajnu je utakmicu odigrao i najbolji junior Europe, Dario Šarić, koji je ubacio 13 koševa, upisao sedam skokova i podijelio dvije asistencije. Najbolji 'Cipranin' bio je Anthony King s 20 poena i devet skokova.

Naše reprezentativce za tri dana u Slavonskom Brodu očekuje susret za prvo mjesto u skupini protiv Ukrajine.