ph u košarci

Košarkaši Alkara više od dvije godine čekali su ovakav rasplet; vodeća momčad lige posrnula u Sinju

31.01.2022 u 20:32

Košarkaši Alkara pobijedili su u utakmici 19. kola prvenstva Hrvatske u svojoj dvorani Ivica Glavan - Ićo lidere lige KK Zadar u produžetku s 88:86 (17:12, 21:18, 24:26,16:22, 10:8).

Sinjani su pretposljednji na ljestvici, ali su nakon drame uspjeli doći do vrijedne pobjede protiv Zadra, kojeg su u zadnjih 12 međusobnih dvoboja pobijedili samo jednom, prije malo više od dvije godine, također u prvenstvu.

Bila je to vrlo uzbudljiva utakmica, u kojoj je Alkar vodio sve do zadnje tri minute, kada su Zadrani nadoknadili zaostatak od deset koševa. Sinjane je poraza spasio James McGlynn košem za produžetak 18 sekundi prije kraja.

U dodatnih pet minuta također nije nedostajalo drame, Hrvoje Vučić je s linije slobodnih bacanja zabio za 88:86, a Justin Carter nije pogodio zadnji šut sa sirenom, kao i u zadnjim sekundama regularnog dijela.

McGlynn je zabio 30 koševa za domaćine, a Carter je imao 18 koševa, devet skokova i osam asista za Zadrane.

Zadar vodi s omjerom 14-3 ispred Splita (13-3), a Alkar je sada osmi s 5-13.