Kolumbija u borbi za opstanak pregazila očajne Poljake i poslala ih kući!

• Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 24.06.2018 21:56
  • Objavljeno 24.06.2018 u 21:54

U posljednoj utakmici drugog kruga grupne faze kolumbijska nogometna reprezentacija u Kazanju je s 3:0 svladala Poljsku koja više nema izgleda izboriti plasman u osminu finala...

Kolumbijci lakše dišu nakon trijumfa ove nedjelje. Ispravila je reprezentacija koju vodi Jose Pekerman kiks protiv Japana i imat će priliku boriti se za prolazak dalje do samog kraja grupne faze, dok očajnoj Poljskoj već nakon deset dana turnira dolazi kraj na SP-u, na užas Roberta Lewandowskog koji nije ništa napravio u Rusiji.

• +30
SP 2018., skupina H : Poljska - Kolumbija Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Gledali smo dvoboj u Kazanju u kojem su Kolumbijci dominirali tijekom prvog poluvremena, a to im se isplatilo u 40. minuti kada je James Rodriguez ubacio, a branič Jerry Mina glavom matirao Szczesnog.

Poljaci su pokušali izjednačiti i najbliži tome bio je Lewandowski u 58. minuti koji je izašao pred Ospinu, ali ga nije uspio svladati. Brzo je uslijedila kazna, jer se Radamel Falcao sjurio pred poljskog golmana u 70. minuti nakon dubinske lopte Quintera i nije mu bilo teško udvostručiti prednost.

U 75. minuti James je upisao novu asistenciju, a poljski potop zaokružio je Juan Cuadrado za uvjerljivu 3:0 pobjedu Kolumbije.

U posljednjem kolu Kolumbijci će morati tražiti trijumf protiv Senegala ako žele u osminu finala, a Poljska će pokušati uljepšati dojam u utakmici protiv Japana...