NEVOLJE ZA BIH

Katastrofa za Ćiru: Otpao i Misimović?

17.11.2009 u 23:43

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Je li moguće da Ćiru Blaževića prati toliki peh? Prvo je nezasluženo izgubio na Luzu, zbog parnih kartona ostao bez Spahića, Rahimića i Muratovića, a na posljednjem treningu nespremnim se pokazao i ključni veznjak Misimović

Koljeno Zvjezdana Misimovića nije izdržalo posljednji trening pred uzvratnu utakmicu razigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnu Afriku. Ako nije riječ o 'patki', a nema razloga da Ćiro Blažević na taj način skriva taktiku, ključni čovjek veznog reda reprezentacije BiH prosjedit će utakmicu protiv Portugala na tribinama stadiona Bilino polje u Zenici.

Težak je to udarac za ambicije reprezentacije BiH jer Misimović, uz Edina Džeku i Vedada Ibiševića, čini udarni trio ekipe. Čini se da će Ćiro, umjesto veznjaka Wolfsburga, na travnjak poslati Harisa Medunjanina, 24-godišnjeg nogometaša Valladolida rođenog u Sarajevu, ali i s nizozemskim državljanstvom. Fifa je tek nedavno odobrila njegov nastup za BiH. Medunjanin je kao sedmogodišnjak s roditeljima otišao iz ratnog Sarajeva u Nizozemsku, a dosad je igrao za AZ Alkmaar, Spartu iz Rotterdama te od 2008. igra u Španjolskoj.

Pretpostavka je da će Ćiro Medunjanina postaviti na poziciju zadnjeg veznog, a da će mlada Lyonova zvijezda Miralem Pjanić zauzeti Misimovićevu ulogu u momčadi i ofenzivnom igrom pomagati Džeki i Ibiševiću da se nađu u što boljoj poziciji za postizanje pogotka.

Podsjećamo, osim Misimovića, protiv Portugala u momčadi BiH neće biti ni kapetana Elmira Spahića, Elvira Rahimića i Samira Muratovića koji su na Luzu dobili parne kartone. Ćiro je stoga u utorak objavio da će utakmicu protiv Portugala započeti Hasagić, Nadarević, Jahić, Pandža, Bajramović, Pjanić, Ibričić, Salihović, Medunjanin, Džeko i Ibišević.