IZ TABORA 'FURIJE'

Kapetan Španjolske dao je zanimljive izjave koje se tiču i Hrvatske, a dotakao se i trenutka zbog kojeg su se užarile društvene mreže

Hrvatska nogometna reprezentacija svoj je nastup na ovogodišnjem EURU okončala 3:5 (1:1, 3:3) porazom od Španjolske u susretu osmine finala igranom u Kopenhagenu, a kapetan Furije Sergio Busquetsa dao je svoje viđenje dvoboja

Podsjećamo, Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torrs u 77. minuti u nastavku doveli Španjolsku u vodstvo 3:1. No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su poravnati na 3:3 i odveti dvoboj u produžetak. U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španjolsku među posljednjih osam.

'Bila je ovo fizički zahtjevna utakmica, no sada imamo nekoliko dana za oporavak', rekao je Barcelonin veznjak koji je proglašen za igrača utakmice.

'Sretni smo pobjedom, bila je ovo teška utakmica, ali zasluženo smo pobijedili. Mogli smo i ranije osigurati pobjedu. Hrvatska je nakon 1:3 promijenila sustav igre i zaigrala napadački. Nažalost, primili smo dva gola i susret je otišao u produžetak', kazao je španjolski kapetan.

• +78
Hrvatska - Španjolska, osmina finala Eura, 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'U produžetku smo pokazali karakter i bili smo bolji, no bilo je trenutaka kada je i hrvatska reprezentacija igrala dobro.'

Busquets je komentirao i potez vratara Unaia Simona koji je primio nevjerojatan autogol u 20. minuti susreta, a zbog kojeg su se užarile društvene mreže.

'Nije imao sreće, no imamo povjerenja u njega. U nastavku susreta je pokazao koliko je bio dobar.'