BILI SU NA KONOPCIMA, LI...

Iscrpljeni kapetan Luka Modrić istaknuo karakter suigrača, ali i trenutak koji je najvjerojatnije prelomio susret na španjolsku stranu

Hrvatska nogometna reprezentacija svoj je nastup na ovogodišnjem EURU okončala 3:5 (1:1, 3:3) porazom od Španjolske u susretu osmine finala igranom u Kopenhagenu, a kapetan Luka Modrić dao je kratku analizu utakmice

Luka Modrić odigrao je svoju 12. utakmicu na Europskim prvenstvima čime se izjednačio sa Darijom Srnom, ali je neće pamtiti po dobrome. Hrvatska je zaustavljena od 'Furije' u dramatičnoj i iscrpljujućoj utakmici...

'Bila je teška utakmica i fizički i psihički. Poveli smo iz sretnog gola 1:0. Poslije su oni bili bolji, bar prvih 60 minuta. Mi smo stajali preduboko u našoj polovici i pustili ih da igraju. Kad smo izašli igrali smo bolje i stvarali više šansi i otud je došlo i izjednačenje gdje smo pokazali kvalitetu i karakter', rekao je Modrić te je dodao:

'Na početku produžetaka imali smo ih na konopcima, nismo upjeli zabiti iz te dvije mrtve šanse i onda se utakmica prokrenula i nismo imali snage za povratak.'

• +78
Hrvatska - Španjolska, osmina finala Eura, 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Podsjećamo, Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torrs u 77. minuti u nastavku doveli Španjolsku u vodstvo 3:1. No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su poravnati na 3:3 i odveti dvoboj u produžetak. U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španjolsku među posljednjih osam.