SP U SINGAPURU

Kanuist Nikica Ljubek peti maratonac svijeta

27.10.2011 u 15:03

U kanuu dvokleku Ivan Šabjan (Hrvatska) i Slobodan Tošić (Srbija) osvojili su zlato u veteranskoj konkurenciji

Nikica Ljubek, član zagrebačkog kluba Matija Ljubek, osvojio je peto mjesto u kanuu jednokleku na Svjetskom maratonskom prvenstvu u Singapuru. Ove godine Ljubek je na Europskom maratonskom prvenstvu bio treći.

Osim juniora i seniora, u Singapuru su se natjecali i veterani.

U kanuu dvokleku veterani Ivan Šabjan (Hrvatska ) i Slobodan Tošić (Srbija) osvojili su prvo mjesto u konkurenciji natjecatelja od 50 do 54 godine. Bili su uspješni i u pojedinačnim utrkama. U kanuu jednokleku Tošić je osvojio zlato, a član Belišća Šabjan broncu.
Na svjetskim maratonskim prvenstvima kanuisti veslaju 22 kilometra i usto dva ili četiri puta izlaze na obalu trčeći i noseći čamac dvjestotinjak metara.