Serie A

Kalinić zabio u pobjedi Rome nad Bresciom; Atalanta imala na konopcima Juventus, ali Ronaldo im sve pokvario golom iz penala u zadnjoj minuti

12.07.2020 u 00:21

U derbiju 32. kola Serie A u Torinu su Juventus i Atalanta odigrali 2:2, a torinski klub je od poraza spasio Ronaldo golom iz penala u zadnjoj minuti.

Juve je napravio veliki korak ka naslovu jer sada ima osam bodova više od drugoplasiranoga Lazija, koji je kiksao u subotu. Atalanta je dvaput vodila preko Zapate (16) i Malinovskog (80), ali je Ronaldo s dva gola (55, 90) iz penala spriječio poraz.

Mario Pašalić je ušao u igru u 58. minuti za Atalantu, koja je treća sa 67 bodova, bodom manje od Lazija i devet od vodećeg Juventusa.

Ranije je Roma u gostima pobijedila Bresciju s 3:0, a u strijelce se upisao i Nikola Kalinić. Federico Fazio u dao prvi gol u 48. minuti, a Nikola Kalinić je u 62. minuti iskoristio Perezovo dodavanje i zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Zaniolo (74).

To je Kaliniću bio treći gol ove sezone i prvi od nastavka prvenstva.