Serie A

Kalinić zabio u pobjedi Rome nad Bresciom; Atalanta imala na konopcima Juventus, ali Ronaldo im sve pokvario golom iz penala u zadnjoj minuti

  • Autor: S.K. / Hina
  • Zadnja izmjena 12.07.2020 00:21
  • Objavljeno 12.07.2020 u 00:21
Juventus - Atalanta

Juventus - Atalanta

Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

U derbiju 32. kola Serie A u Torinu su Juventus i Atalanta odigrali 2:2, a torinski klub je od poraza spasio Ronaldo golom iz penala u zadnjoj minuti

U derbiju 32. kola Serie A u Torinu su Juventus i Atalanta odigrali 2:2, a torinski klub je od poraza spasio Ronaldo golom iz penala u zadnjoj minuti.

Juve je napravio veliki korak ka naslovu jer sada ima osam bodova više od drugoplasiranoga Lazija, koji je kiksao u subotu. Atalanta je dvaput vodila preko Zapate (16) i Malinovskog (80), ali je Ronaldo s dva gola (55, 90) iz penala spriječio poraz.

Mario Pašalić je ušao u igru u 58. minuti za Atalantu, koja je treća sa 67 bodova, bodom manje od Lazija i devet od vodećeg Juventusa.

Ranije je Roma u gostima pobijedila Bresciju s 3:0, a u strijelce se upisao i Nikola Kalinić. Federico Fazio u dao prvi gol u 48. minuti, a Nikola Kalinić je u 62. minuti iskoristio Perezovo dodavanje i zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Zaniolo (74).

To je Kaliniću bio treći gol ove sezone i prvi od nastavka prvenstva.

Italija 1. liga

Lazio-Sassuolo1:2
Brescia-Roma0:3
Juventus-Atalanta2:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Juventus31243475
2.Lazio31215568
3.Atalanta31206566
4.Inter Milano31198465
5.Roma311561051
6.Napoli311561051
7.Milan311471049
8.Sassuolo311271243
9.Verona3111101043
10.Bologna311181241
11.Cagliari3110101140
12.Parma311161439
13.Fiorentina318111235
14.Udinese31981435
15.Torino311041734
16.Sampdoria31951732
17.Lecce31771728
18.Genoa31691627
19.Brescia31562021
20.Spal31542219

Sljedeće utakmice

12.7.Genoa-Spal
12.7.Cagliari-Lecce
12.7.Fiorentina-Verona
12.7.Parma-Bologna
12.7.Udinese-Sampdoria
12.7.Napoli-Milan
13.7.Inter Milano-Torino
14.7.Atalanta-Brescia
15.7.Milan-Parma
15.7.Bologna-Napoli