hrvatski dan u francuskoj

Kakvo ohrabrenje za Ćaletu-Cara uoči okupljanja reprezentacije; odigrao najbolju utakmicu u dresu Marseillea

31.08.2020 u 09:17

Bio je to veliki dan Hrvata u Le Championnatu, Niko Kovač je ostvario prvu pobjedu na klupi Monaca, Duje Ćaleta-Car je zabio dva, a Toma Bašić jedan gol u pobjedama Marseillea i Bordeauxa.

OM je na gostovanju pobijedio Brest sa 3:2, a drugi i treći pogodak za momčad iz Marseillea zabio je hrvatski branič.

OM je poveo u 20. minuti golom Floriana Thauvina lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Thauvin je ubacio iz slobodnog udarca, a Ćaleta-Car nogom zabio za povećanje vodstva. Domaćin je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio golom Romaina Faivrea.

Ipak, deset minuta prije kraja utakmice Ćaleta-Car je svojim drugim golom na utakmici gurnuo Marseille na korak do tri boda. Ponovo je iz prekida ubacio Thauvin, a mladi Šibenčanin nakon sjajnog skoka glavom zatresao suparničku mrežu. U posljednjim trenucima susreta Gaetan Charbonnier je smanjio na konačnih 2:3.

U ranije odigranom susretu Monaco je na gostovanju pobijedio Metz sa 1:0, čime je Niko Kovač ostvario premijernu pobjedu na klupi momčadi iz Kneževine.

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2:2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen Youssouf Fofana zbog drugog žutog kartona.

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers sa 2:0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2:0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.

Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.