oporavio se od ozljede

Kakva predstava Andreja Kramarića! S četiri gola u zadnjem bundesligaškom kolu 'ubio' dortmundsku Borussiju

27.06.2020 u 16:33

Hrvatski nogometni reprezentativac i napadač Hoffenheima, Andrej Kramarić, očito je uhvatio pravu formu, jer s dva je gola do 30. minute, doveo svoju momčad u vodstvo na gostovanju kod dortmundske Borussije. Na početku drugog poluvremena zabio je još dva, za konačnu pobjedu 4:0

Andrej Kramarić imao je velikih problema ove sezone. Prvo je završio na operaciji, potom se mukotrpno vraćao i stigao na terene krajem listopada. Potom je odradio i prvi dio nastavka sezone, ali onda je pod pauzom uzrokovanom koronakrizom opet upao u probleme s ozljedom gležnja.

Na njegovu žalost, liječnici nisu detektirali prave uzroke, ali Kramarić je odrađivao terapije, koje su očito urodile plodom, jer u zadnje četiri utakmice hrvatski je napadač dobivao minutažu.

Protiv Union Berlina u prošlom kolu krenuo je od prve minute, zabio je i gol. A trener Kaltenbach gurno ga je od prve minute i na gostovanju kod dortmundske Borussije.

Nakon povratka iz svlačionice, Kramarić je nastavio 'trpati', pa je u 48. zabio za 3:0, a u 50. za nevjerojatnih 4:0.

Kod trećeg gola dodao mu je Togoanac Bebou, iako je Kramarić veći dio posla odradio sam, prevarivši jednog od stopera domaćih.

Četvrti gol Kramarić je zabio s 11 metara, ali penal je stigao nakon njegove asistencije Dabouru, a kojeg je srušio Hummels.

• +7
Bundesliga, Borussia Dortmund - Hoffenheim Izvor: Profimedia / Autor: Ina FASSBENDER / AFP / Profimedia

I Kramarić je sjajno iskoristio priliku, zabivši u prvih pola sata dva gola. Posebno lijep bio je prvi gol, nakon asistencije Čeha Kaderabeka, Kramarić je prekrasnim udarcem s 18 metara zabio u desni gornji kut.

U 30. minuti povećao je Kramarić na 2:0. Sada je asistent bio Danac Skov, s time da je sada ipak imao lakšu situaciju, skrenuti loptu u mrežu s nekih četiri, pet metara.

U 70. minuti trener ga je izvadio iz igre, vjerojatno da ga poštedi dodatnih napora, a možda je imao i razumijevanja za domaćine, da ih Kramarić posve ne ponizi.

Hoffenheimu je ta pobjeda donijela plasman u Europsku ligu, a Borussiji poraz nije ništa značio, jer je momčad iz Dortmunda već prije osigurala drugo mjesto sa 69 bodova i plasman u Ligu prvaka. To isto su ostvarili i RB Leipzig te Borussia Mönchengladbach, koji su pobjedama zadržali prednost u odnosu na Bayer Leverkusen.

RB Leipzig je slavio sa 2:1 u Augsburgu, Borussia Mönchengladbach je kao domaćin svladala Herthu sa 2:1, a Bayer je s 1:0 svladao Mainz pa je razmak između tih momčadi ostao isti, a momčad iz Leverkusena će igrati u Europskoj ligi.

Kvalifikacije za Europsku ligu namijenjene su Wolfsburgu koji je sa 0:4 poražen kao domaćin od prvaka Bayerna. Bavarci su tako stigli do točno 100 pogodaka u ovoj sezoni Bundeslige, a za njihovu 26. ovosezonsku pobjedu strijelci su bili Coman (4), Cuisance (37), Lewandowski (72-11m) i Müller (79).

Za domaće su u početnom sastavu bili Marin Pongračić i Josip Brekalo. Pongračić je odigrao cijelu utakmicu, a Brekalo je zamijenjen u 61. minuti. Samo minutu poslije za Bayern je u igru ušao Ivan Perišić zamijenivši Comana. Nakon ubačaja hrvatskog reprezentativca u 79. minuti, lopta je stigla do Thomasa Müllera koji je postigao pogodak za konačnih 4-0.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je u Bremenu svladao Köln sa 6:1. Werderu je pobjeda bila nužna za dodatnu mogućnost zadržavanja u Bundesligi, uz uvjet da Fortuna ne pobijedi Union u Berlinu, što se i dogodilo, jer je domaća momčad slavila sa 2:0. Tako će Werder zaigrati u doigravanju za ostanak u Bundesligi, a uz Paderborn će prvoligaško društvo napustiti Fortuna Düsseldorf.