DERBI SKUPINE

Kakva drama na rukometnom SP-u; pogledajte infarktnu završnicu i gol koji je slomio srca hrabrih Crnogorki

06.12.2019 u 16:01

U petom kolu svjetskog prvenstva za rukometašice u skupini C odigran je derbi između Španjolske i Crne Gore (27:26) koji je odlučivao o prvom mjestu u skupini te koja reprezentacija prenosi u drugu fazu maksimalan broj bodova

Dvije do tada neporažene nacionalne vrste odigrale su jednu od najdramatičnijih utakmica na prvenstvu, a na kraju su sve uzele Španjolke, stigle do pete pobjede, a u drugi krug prenosit će maksimalna četiri boda, dok Crnogorke s druge pozicije dolaze u novu skupinu s dva boda.

Nakon 30 minuta na semaforu je bilo 14:14, a u nastavak su bolje ušle rukometašice Crne Gore koje su došle do prednosti 23:19. No zatim se u njihovoj igri dogodio neshvatljivi pad i Španjolke su serijom 7-0 u 57. minuti stigle do preokreta i vodstva 26:23.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer su i igračice Španjolske u tri minute to prokockale, Crnogorke su 20 sekundi prije isteka vremena izjednačile na 26:26.

• +7
SP za rukometašice 2019., Španjolska - Crna Gora Izvor: EPA / Autor: HIROSHI YAMAMURA

Španjolke su krenule u zadnji napad, a šest sekundi prije kraja dogodio se prekršaj na devet metara. Nakon što je izveden, vrijeme je brzo curilo, odgovornost je dobila Alexandrina Cabral koja je dvije sekunde prije sirene postigla sjajan pobjednički pogodak (27:26) koji je izazvao nevjerojatnu erupciju oduševljenja u njihovim redovima dok su suparnice očekivalo izgledale slomljeno, a infarktnu završnicu možete vidjeti OVDJE.

'Same smo sebe pobijedile. Počele smo jako dobro, ali uslijedile su tehničke pogreške i poklanjale im golove kao darove za Božić, a one su ih naravno primile', izjavila je Sanja Premović.