'KUNG FU' DE GEA

Kakav refleks: Je li ovo obrana godine u Ligi prvaka?

14.02.2013 u 10:40

Golman Manchester Uniteda David de Gea proslavio se fantastičnim obranama u dvoboju protiv Real Madrida na Santiago Bernabeuu.

Mladi 22-godišnji vratar, rođeni Madrižanin, u svom je gradu odradio fantastičan posao na golu 'crvenih vragova'. Već u 6. minuti Fabio Coentrao opalio je s lijeve strane u suprotni kut, no De Gea mu je vršcima prstiju skrenuo loptu u stativu.

Nakon još par sigurnih obrana uslijedio je početkom drugog dijela trenutak utakmice za Davida de Geu. Opet je pucao Coentrao, a španjolski golman se bacio i nogom u padu izbio loptu s gol crte.

Do kraja dvoboja David je kompletirao svoju kolekciju superobrana kada je u 78. minuti Khediri snažan udarac ulovio u ruke i tako osigurao Unitedu povoljnih 1:1 uoči uzvrata na Old Traffordu.