serie a

Juventus pobjedom protiv Sampdorije dva kola prije kraja prvenstva osigurao deveti uzastopni naslov prvaka

27.07.2020 u 00:00

Nogometaši Juventusa osigurali su 36. naslov prvaka Italije u povijesti, a deveti zaredom domaćom pobjedom 2:0 protiv Sampdorije u susretu 36. kola Serie A

Juventus je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je lucidno proigravanje Pjanića u sedmoj minuti nadoknade Cristiano Ronaldo iskoristio da preciznim udarcem s 13-14 metara pogodi sam donji lijevi kut nemoćnog Audera.

Pobjedu i naslov Juventusa potvrdio je Bernardeschi koji je u 67. minuti pospremio jedan odbijanac u mrežu gostiju. Imao je pred kraj utakmice Cristiano Ronaldo priliku postići još jedan gol, ali je iz penala zatresao gredu.

Juventus je s 83 boda osigurao naslov prvaka jer dva kola prije kraja ima nedostižnih sedam bodova više od drugog Intera, a po osam više od treće Atalante i četvrtog Lazija.

• +4
Udinese - Juventus, Serie A, 2019/20. Izvor: Profimedia / Autor: MARCO BERTORELLO / AFP / Profimedia

Sampdoria je 15. s 41 bodom.

Iako je zabio gol, Cristiano Ronaldo dva kola prije kraja u utrci za najboljeg strijelca lige zaostaje tri gola za napadačem Lazija Cirom Immobileom koji je ranije u nedjelju postigao tri gola u 5:1 gostujućoj pobjedi protiv Verone.