talijanska liga

Ciro Immobile hat-trickom 'preskočio' Cristiana Ronalda u borbi za najboljeg strijelca Serie A

26.07.2020 u 22:07

Napadač Lazija Ciro Immobile s tri je gola u 5:1 gostujućoj pobjedi protiv Verone u susretu 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva napravio veliki korak prema osvajanju naslova najboljeg strijelca Serie A...

Verona je povela nakon što je Ambrabat (40-11m) iskoristio kazneni udarac, no Immobile (45+4-11m) je također s bijele točke poravnao neposredno prije odlaska na odmor. U nastavku je prvo slobodan udarac Milinković-Savića (57) pogodio jednog igrača domaćih u živom zidu i završio u mreži da bi ubrzo potom Correa (63) povisio na 3:1. U završnici utakmice Immobile (84, 90+4-11m) je s još dva gola potvrdio pobjedu Lazija.

Immobile je sada na 34 postignuta gola, četiri više od Portugalca Cristiana Ronalda koji kasnije večeras igra s Juventusom protiv Sampdorije.

Četvrti Lazio sada ima 75 bodova, kao i treća Atalanta, a drugi Inter ima bod više. Na vrhu je Juventus s 80 bodova te će osigurati svoj 36. naslov talijanskog prvaka, deveti zaredom u slučaju pobjede protiv Sampdorije.

Roma je s dva gola Veretouta (45-11m, 88-11m) s bijele točke na svom terenu svladala Fiorentinu 2:1. Jedini strijelac za goste bio je Milenković (54).

Nikola Kalinić ostao je na klupi Rome, kao i Milan Badelj kod Fiorentine.

Četvrta Roma sada ima 64 boda, dok je Fiorentina 12. s 43 osvojena boda.

• +6
Lazio - Milan, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Marko Rog ostao je na klupi u 1:0 domaćem porazu Cagliarija od Udinesea. Jedini gol postigao je Okaka (3) na samom otvaranju susreta. I Cagliari i Udinese sada imaju po 42 boda te se nalaze na 13. i 14. mjestu.

Nakon niza slabih intervencija u posljednjih nekoliko utakmica Karlo Letica se vratio na klupu SPAL-a koji je na svom terenu igrao 1:1 s Torinom. Poveli su gosti preko Verdija (58), a poravnao je D'Alessandro (80).

SPAL je i dalje posljednji s 20 bodova te će dogodine igrati u Serie B, dok se Torino ovim bodom i teoretski spasio, sada je 16. s 39 bodova, sedam više od 18. Leccea.

Nogometaši Leccea propustili su priliku primaknuti se na bod zaostatka za 17. Genoom u borbi za ostanak, oni su u prvom susretu nedjeljnog programa izgubili na gostovanju kod Bologne 3:2. Iako je utakmica mnogo više značila gostima koji se bore za ostanak, bolje su u dvoboj krenuli domaćini koji su nakon samo pet minuta vodili 2:0 golovima Palacija (2) i Soriana (5).

• +5
Serie A, Milan - Roma Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Lecce je u samoj završnici prvog poluvremena sretnim pogotkom Mancosua (45+2) smanjio na 2:1, a zatim je u drugom poluvremenu zagospodario terenom te sredinom nastavka lijepim udarcem Falca (66) poravnao na 2:2. U samoj završnici Lecce je krenuo 'va banque', u trećoj minuti sudačke nadoknade gostujući igrači su u gužvi pred domaćim golom tražili kazneni udarac, no sudac je pokazao da se igra dalje, a domaći su iz protunapada preko Barrowa (90+3) stigli do pobjedničkog pogotka.

Lecce je tako ostao 18. s 32 boda, četiri manje od 17. Genoe koja je još u subotu izgubila od Intera 3:0, te je sve dalje od ostanka. U posljednja dva kola Lecce mora svladati Udinese u gostima i Parmu na svom terenu te se nadati kako Genoa neće ostvariti niti jednu pobjedu u dvobojima protiv Sassuola u gostima i Verone na svom terenu. Iz lige su još ranije ispali SPAL i Brescia. Bologna je sada 11. s 46 bodova, koliko ima i 10. Parma.