PIRLO JUNAK

Juve zabio u zadnjoj minuti, grabi prema tituli

17.03.2014 u 00:55

U posljednja dva susreta nedjeljnog programa 28. kola Serie A favoriti su prošli neokrznuti. Juventus je slavio u Genoi s 1-0, dok je Fiorentina svladala Chievo s 3-1...

24. prvenstvena pobjeda Juventusu je donijela odvajanje od Rome na čak 17 bodova što Rimljani ipak mogu smanjiti s obzirom da imaju dvije utakmice manje.

Gostovanje u Genoi nije bilo nimalo lako za Torineze, Gianluigi Buffon obilježavao je jubilarni 476. nastup u dresu Juventusa čime se izjednačio s Dinom Zoffom, a domaćin je dao sve od sebe kako bi mu pokvario slavlje.

Prvo poluvrijeme obilježila su dva poništena gola gostima zbog zaleđa i traženje kaznenog udarca od strane igrača Genoe u dva navrata. Najveću priliku Genoa je propustila u 72. minuti kada je Bonucci skrivio kazneni udarac kojeg je Emanueleu Calaiju obranio Buffon.

U završnici susreta ipak je viđen pogodak i to gostiju kada je u 89. minuti Andrea Pirlo iz slobodnog udarca pogodio mrežu Perina.

Uspješna je bila i Fiorentina koja se nakon četiri sušna kola uspjela vratiti pobjedama u talijanskom prvenstvu. Na svom travnjaku je očekivano bila bolja od Chieva s 3-1.

U pobjedi koja je Fiorentinu vratila na četvrtu poziciju na ljestvici, već u prvom dijelu domaćin je napravio veliki posao kada je golovima Cuadrada i Matrija osigurao miran odlazak na odmor.

U 62. minuti Paloschi je svojim osmim ovosezonskim pogotkom smanjio ne 2-1 i vratio neizvjesnost u susret, međutim domaćin nije dopustio potpuni povratak. U 81. minuti David Pizarro promašio je kazneni udarac, ali kada već on nije otklonio neizvjesnost, učinio je to Mario Gomez pogotkom u 89. minuti.

Šime Vrsaljko i Ante Rebić nisu konkurirali za nastup u ova dva susreta.

Serie A, 28. kolo:

Livorno - Bologna 2-1 (Benassi 46, Paulinho 53 / Christodoulopoulos 86-11m)

Sassuolo - Catania 3-1 (Zaza 56, Missiroli 61, Sansone 89 / Bergessio 30)

Cagliari - Lazio 0-2 (Lulić 19, Keita 69)

Milan - Parma 2-4 (Rami 56, Balotelli 76-11m / Cassano 9-11m, 51, Amauri 78, Biabiany 90+2)

Atalanta - Sampdoria 3-0 (Carmona 36, Bonaventura 42, Denis 57)

Fiorentina - Chievo 3-1 (Cuadrado 11, Matri 39, Gomez 89 / Paloschi 62)

Genoa - Juventus 0-1 (Pirlo 89)