noć kada je liverpool gorio

Jürgen Klopp najbolji je trener današnjice: Momčad mu igra lijepo, rezultati stižu, a sada je ispunio i snove svih legendi 'redsa'

  • Autor: S.Š.
  • Zadnja izmjena 26.06.2020 08:32
  • Objavljeno 26.06.2020 u 08:02
tportal

Izvor: EPA / Autor: TIM KEETON

Chelsea je svladao Manchester City 2:1 (1:0) u posljednjoj utakmici 31. kola Premier lige, čime je Liverpool sedam kola prije kraja osigurao svoj 19. naslov engleskog prvaka, a prvi nakon 30 godina čekanja.

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). 'Crveni' su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.

Najbliže su naslovu bili prošle sezone, kad su pod vodstvom sadašnjeg trenera Jürgena Kloppa ostali bez trofeja, iako su skupili čak 97 bodova, samo jedan manje od Guardiolinog Cityja. No godinu dana poslije, Liverpool se vratio još snažniji te je nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka, konačno osvojio i taj dugo očekivani trofej u domaćem prvenstvu.

'Ovo je veliko olakšanje. Možda ne meni jer ja nisam čekao 30 godina nego samo četiri i pol. Olakšanje je i jer nismo znali što će biti sa sezonom i presretan sam da je gotovo. Ljudi, slavite, ovo je za sve vas. Samo ostanite doma i slavite', javio se veliki njemački trener Jürgen Klopp u program Sky Sportsa nakon što je Liverpool i matematički postao prvak Premier lige.

Samo za podsjetnik, Klopp je prošle godine uzeo naslov u Ligi prvaka, u engleskom prvenstvu ostao je samo za bod iza Manchester Cityja, a ove pak sezone - osim što mu momčad igra lijepo, ostvaruje i teško dostižne rezultate. Uz samo jedan prvenstveni poraz, naslov prvaka bio je u džepu još prije par kola, a sada je i sedam kola prije kraja - matematički potvrdio ono što su navijači 'redsa' čekali punih 30 godina.

I stoga nije pretenciozno zaključiti kako je Klopp u zadnjih par godina najuspješniji trener današnjice, s obzirom na to da nije dovodio 'mega-zvijezde', već gradio momčad. A sada je, s njom i došao do uspjeha.

  • +4
  • +1

Slavlje nakon osvojenog naslova Liverpoola

Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

'Nemam riječi, ovo je nevjerojatno i više od bilo čega što sam sanjao. Biti prvak s ovim klubom je fascinantno. Kenny (Dalglish, nap. a.), ovo je i za tebe. Znam koliko si morao čekati. Ovo je i za Stevieja (Gerrarda, nap. a.), ovo je za sve vas. Kenny, dečki obožavaju tebe i Stevieja i nije ih nikad bilo teško motivirati budući da ovaj klub ima tako slavnu prošlost'.

I onda otkrio s koliko je emocija pratio dvoboj ljutih suparnika, Chelseaja i Manchester Cityja.

'Nisam želio gledati utakmicu Chelseaja i Cityja, ali nisam mogao izdržati i gledao sam. Bilo je jako napeto. Nevjerojatno je što su moji igrači napravili u zadnje dvije godine i predivno je biti njihov trener', zaključio je glavni 'krivac' ovog velikog uspjeha.

  • +11
  • +8

Chelsea - Manchester City

Izvor: EPA / Autor: Adrian Dennis/NMC/AFP Pool

https://www.tportal.hr/sport/clanak/jurgen-klopp-najbolji-je-trener-danasnjice-momcad-mu-igra-lijepo-rezultati-stizu-a-sada-je-ispunio-i-snove-svih-legendi-redsa-foto-20200626?utm_source=facebooktportal&utm_medium=fanpagetportal&utm_campaign=facebookshare
Engleska 1. liga
SouthamptonArsenal0:2
BurnleyWatford1:0
ChelseaManchester City2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool31282186
2.Manchester City31203863
3.Leicester31167855
4.Chelsea31166954
5.Manchester United311310849
6.Wolverhampton311213649
7.Tottenham311291045
8.Sheffield United311111944
9.Arsenal311013843
10.Crystal Palace311191142
11.Burnley311261342
12.Everton311181241
13.Newcastle United311091239
14.Southampton311141637
15.Brighton317121233
16.Watford316101528
17.West Ham31761827
18.Bournemouth31761827
19.Aston Villa31761827
20.Norwich31562021
Sljedeće utakmice
27.6.Aston VillaWolverhampton
28.6.WatfordSouthampton
29.6.Crystal PalaceBurnley
30.6.BrightonManchester United
1.7.ArsenalNorwich
1.7.EvertonLeicester
1.7.BournemouthNewcastle United
1.7.West HamChelsea
2.7.Sheffield UnitedTottenham
2.7.Manchester CityLiverpool

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!