MLADOST BEZ IZGLEDA

Jugu osmi naslov hrvatskog prvaka

19.06.2010 u 19:02

Vaterpolisti dubrovačkog Juga uspjeli su pobjediti u petoj utakmici finalne serije zagrebačku Mladost sa 14:9 (4:2, 4:3, 3:2, 3:2) i s ukupnim rezultatom 3:2 podići pehar državnog prvaka

Vaterpolisti Juga zasluženo su osvojili naslov prvaka Hrvatske, jer su u odlučujućoj utakmici na svom baeznu tijekom cijele utakmice bili bolji od gostiju iz Zagreba. Nakon 2:2 sredinom prve četvrtine Jug je napravio seriju 5:0, pa je sredinom druge četvrtine imao vodstvo 7:2.

Tu prednost Jugaši nisu ispuštali, a Mladost je izgubila sve šanse za preokret kad je Muslim početkom treće četvrtine dobio treću isklučujuću osobnu grešku.

U momčadi Juga istaknuo se Bošković sa četiri gola, a odlično je branio Vićan, koji je skupio 9 obrana.

Za Mladost je uspjeh što su uspjeli finalnu seriju dovesti do pete, odlučujuće utakmice, jer Jug ima puno jaču i uigraniju momčad.

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bošković 4, S. Sukno 1, Joković, Seman, Marković 1, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 3, Drobac, Obradović 3, Nižić, Šutalo.
MLADOST: Brzica, Živković, Babić 1, Letica, Petković 2 (1), Milaković, Zubčić 1, Martinić, Karač, Muslim 2, Hinić 1, Buljubašić 2, Pavić, Lončar.

PETERCI: Jug 0:0, Mladost 1:1.
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug 8:13, Mladost 7:11.

Susret je odigran na bazenu na Gružu, a sudili su pred 600 gledatelja Bianchi i Savarese iz Italije