GLATKIH 3-0

Jug osigurao titulu novom pobjedom protiv Primorja

04.05.2016 u 19:28

Vaterpolisti Juga CO osvojili su naslov prvaka Hrvatske nakon što su i u trećoj finalnoj utakmici u Dubrovniku pobijedili riječko Primorje EB s 13-7(3-4, 4-1, 3-2, 3-0), te osvojili naslov s glatkih 3-0 u pobjedama.

Pred ispunjenim bazenom u Gružu, u kojem su svi gledatelji bili u bijelim majicama, Jug je došao do uvjerljive pobjede. Riječani se nisu predavali, dobili su prvu četvrtinu s 4-3, no u nastavku su domaćini zabili 10, a Primorje svega četiri gola.

Maro Joković i Paolo Obradović dali su po tri gola, Felipe Perrone dva, a Marko macan, Loren Fatović, Hrvoje Benić i Javier Garcia po jedan gol za Jug, dok su kod Riječana strijelci bili Cosmin Radu (3), Anđelo Šetka (2), te Damir Burić, Mislav Vrlić i Nikola Dedović po jedan.

Dubrovčanima je to 12. naslov prvaka Hrvatske, a prvi nakon 2013. godine.