OČEKIVANO

Jug i Primorje izborili finale PH

27.03.2016 u 10:13

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja i Primorje Erste banke izborili su plasman u finale prvenstva Hrvatske

Jug CO je plasman u finale izborio s dvije očekivane pobjede protiv Mornar Brodospasa. Nakon 19-8 iz prve utakmice, Jug je u uzvratu na svom bazenu u Gružu slavio 14-7. Dubrovčane su do uvjerljive pobjede predvodili Maro Joković sa četiri, te Hrvoje Benić i Josip Vrlić sa po tri gola. Kod gostiju najefikasniji je bio Rino Burić s dva pogotka.

U drugom polufinalnom paru Pprimorje EB je na Kantridi porazilo Mladost 10-8 nakon 7-7 iz prve utakmice igrane u Zagrebu. Riječani su nakon prve četvrtine vodili 5-2, a na poluvremenu 7-3 i pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno.

Domaćine su do slavlja predvodili Damir Burić s tri i Miho Bošković s dva gola. Kod Mladosti najefikasniji su bili Ivan Milaković i Andrija Vlahović sa po dva gola.

Prva utakmica finalne serije igra se 20. travnja u Dubrovniku, a igra se na tri pobjede.