bundesliga

Joško Gvardiol autogolom počastio Herthu, ali onda je stigla žestoka osveta RB Leipziga, u kojoj je važnu ulogu imao Dani Olmo

20.02.2022 u 22:55

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je kao gost svladao berlinsku Herthu sa 6:1 (1:0).

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Henrichs (20), da bi početkom nastavka Jovetić (48) poravnao na 1:1 nakon što je njegov udarac pogodio blok hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i promijenio smjer te postao neobranjiv za Gulacsija.

Ipak, pobjedu RB Leipzigu s dva gola osigurao je Nkunku (64-11m, 67), prvo je pogodio iz kaznenog udarca kojega je i sam izborio, a zbog kojega je isključen Kempf, dok je drugi put zatresao mrežu na asistenciju bivšeg igrača Dinama Danija Olma. Upravo je Olmo (74) bio i strijelac za 4:1, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Haidara (81) i Poulsen (88).

Gvardiol je odigrao čitavu utakmicu za RB Leipzig.

Ranije u nedjelju je vodeći dvojac ostvario također uvjerljive pobjede, Bayern je na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fürth sa 4:1 (0:1), dok je Borussia Dortmund sa čak 6:0 (2:0) bila uspješnija od imenjakinje iz Mönchengladbacha.

U Münchenu je goste u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42), no u nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1:1 i 3:1, dok je Griesbeck (61-ag) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Müllera za Lewandowskog.

Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

Dvostruki strijelac za Dortmund bio je kapetan Reus (26, 82), a u međuvremenu su se u strijelce upisali i Malen (32), Wolf (70), Moukoko (74) te Can (90+1-11m). Marin Pongračić igrao je od 42. minute za Dortmund.