bundesliga

Bayern je na poluvremenu gubio od zadnje momčadi lige, ali onda su gosti zabili autogol; u okršaju Borussija bolja ona iz Dortmunda

20.02.2022 u 17:33

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva i branitelj naslova Bayern u susretu je 23. kola na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fürth sa 4:1 (0:1).

Goste je u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42).

U nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1:1 i 3:1, dok je Griesbeck (61) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Müllera za Lewandowskog. Bio je to možda i ključni trenutak dvoboja.

Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

Drugoplasirani sastav njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda ponovno je smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na šest bodova uvjerljivom 6:0 (2:0) pobjedom protiv imenjakinje iz Mönchengladbacha.

Dvostruki strijelac bio je kapetan Reus (26, 82), a u međuvremenu su se u strijelce upisali i Malen (32), Wolf (70), Moukoko (74) te Can (90+1-11m).

Marin Pongračić igrao je od 42. minute za Dortmund.