engleska liga

Jose Mourinho pobjedom debitirao na klupi Tottenhama; Harry Kane ispisuje klupsku povijest

23.11.2019 u 15:44

Nogometaši Tottenhama su u prvom susretu pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha na gostovanju pobijedili West Ham 3:2

Portugalski stručnjak je prije tri dana preuzeo londonski klub i u svom premijernom nastupu upisao je tri boda. Bila je to prva pobjeda Tottenhama u zadnjih šest kola.

Spursi su nakon prvog dijela vodili 2:0, na otvaranju drugog poluvremena postigli su i treći gol, da bi domaćin u zadnjih 15 minuta uspio zabiti dva gola i tako ublažiti poraz.

Strijelci za Tottenham bili su Son Heung-Min (36), Lucas Moura (43) i Harry Kane (49), dok su golove za West Ham zabili Michail Antonio (73) i Angelo Ogbonna (90+6).

• +5
Premier liga, West Ham - Tottenham Izvor: EPA / Autor: WILL OLIVER

Kane je novim golom stigao do brojke od 175 golova u dresu 'spursa' postavši treći najbolji strijelac u povijesti kluba. Ispred njega su Jimmy Greaves (266) i Bobby Smith (208).

Tottenham je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto ljestvice sa 17 bodova, dok je West Ham na 16. poziciji s 13 bodova.