španjolska liga

Barcelona jedva pobijedila posljednju momčad lige; Ivan Rakitić igrao pola sata

23.11.2019 u 15:28

Nogometaši Barcelone slavili su u dvoboju 13. kola Primere preokretom kod Leganesa 2:1, a za Barcu je nakon dugo vremena zaigrao i Ivan Rakitić

Barca se dugo mučila kod Leganesa koji je poveo već u 12. minuti kada je fantastičan gol za 1:0 postigao En Nesyri. Barcelona je u nastavku imala inicijativu i posjed lopte, ali nikako nije mogla ozbiljnije zaprijetiti Leganesu, inače posljednjeplasiranoj momčadi lige...

Početkom drugog dijela Barca je poravnala na 1:1. Messi je centrirao iz slobodnjaka, a najbolje se u kaznenom prostoru domaćih snašao Luis Suarez koji je glavom zabio za izjednačenje.

Potom je Barca krenula po pobjedu, ali se Leganes odlično branio i do pred sam kraj utakmice držao Barcelonu u neizvjesnosti.

Katalonci su ipak došli do preokreta, u 81. minuti Arturo Vidal je zabio za 2:1 i veliku pobjedu Barce.

• +5
La liga, Leganes - Barcelona Izvor: EPA / Autor: RODRIGO JIMENEZ

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Barcelonu je u igru ušao u 57. minuti.

Barcelona ostaje na prvom mjestu s 28 bodova i ima tri boda više od Real Madrida koji večeras igra svoj meč protiv Sociedada. Leganes je i dalje prikovan za dno s tek šest osvojenih bodova.