motogp

Jorge Martin dominirao pa pao u zadnjem krugu; prva pobjeda za Johanna Zarcoa

21.10.2023 u 09:01

Francuz Johann Zarco (Ducati-Pramac) pobijedio je u subotu na utrci za Veliku nagradu Australije u klasi MotoGP ostavivši iza sebe vodećeg u ukupnom poretku Talijana Francesca Bagnaiju (Ducati)

Za Johanna Zarcoa, koji je krenuo s pete pozicije, ovo je prva pobjeda u MotoGP utrkama.

Njegov momčadski kolega Španjolac Jorge Martin (Ducati-Pramac) koji je startao s 'pole positiona', dominirao je cijelom utrkom, no u zadnjem je krugu pao i završio kao peti te tako izgubio vrijedne bodove u utrci za naslov svjetskog prvaka.

Talijan Fabio Di Giannantonio (Ducati-Gresini) je bio treći, osiguravši prvo postolje u svojoj MotoGP karijeri.

Bagnaia je, nakon 16 utrka od ukupno 20 koliko ih ima u svjetskom prvenstvu, vodeći s 366 bodova, Martin je drugi s 339, a Talijan Marco Bezzecchi (Ducati-VR46) je treći s 293.