NBA LIGA

Jazz novim preokretom do pobjede

11.11.2010 u 10:44

Samo dan nakon što su nadoknadili 22 koša zaostatka i stigli do pobjede na gostovanju protiv Miami Heata, košarkaši Utah Jazza svladali su kao gosti i Orlando Magic preokrenuvši minus od 18 poena krajem treće četvrtine za konačni uspjeh od 104-94.

Gosti iz Salt Lake Cityja su u završnici treće i početkom četvrte četvrtine ostvarili seriju 24-2 kojom su zaostatak od 56-74 pretvorili u vodstvo 80-76. Deron Williams (30, 14 asistencija) i Paul Millsap (23) predvodili su Utah do nove pobjede, dok su najbolji u sastavu Orlanda bili Vince Carter (20) i Jameer Nelson (19).

Prvi izbor s ovogodišnjeg "drafta", John Wall u svojoj je šestoj utakmici u NBA ligi ostvario prvi "triple-double" postigavši 19 koševa uz 13 asistencija i 10 skokova u 98-91 pobjedi Washington Wizardsa protiv Houston Rocketsa. Andray Blatche i Al Thornton dodali su po 20 ubačaja za Wizardse, dok Rocketsi nisu uspjeli izbjeći već šesti ovosezonski poraz usprkos 31 pogotku Kevina Martina i 24 Luisa Scole.

Nakon ulaska u sezonu sa šest pobjeda, Atlanta Hawksi pretrpjeli su treći uzastopni poraz, bolji od Hawksa su u njihovoj dvorani bili Milwaukee Bucksi sa 108-91. Corey Maggette (20) i Brandon Jennings (19) predvodili su Buckse, dok je Zaza Pachulia (16) bio najbolji strijelac Hawksa.

Golden State Warriorsi stigli su do šeste pobjede u svojoj osmoj ovosezonskoj utakmici svladavši kao gosti New York Knickse sa 122-117. Bivši igrač Knicksa David Lee (28, 10 skokova) bio je najbolji u redovima Warriorsa, dok je Amare Stoudemire (33, 10 skokova) predvodio Knickse.