biatlon

Jakov Fak ponovo prijeti svjetskoj eliti, strašni Fourcade i dalje na vrhu

06.12.2018 u 17:36

Na prvoj utrci sezone Svjetskog kupa u biatlonu Jakov Fak pod slovenskom zastavom osvojio je četvrto mjesto u Pokljuki, a pobjeda je pripala nedodirljivom Martinu Fourcadeu...

Podsjetimo, 31-godišnji biatlonac iz Mrkoplja osvojio je broncu za Hrvatsku 2010. godine u Vancouveru, a zatim je uzeo slovensko državljanstvo i nastupa za reprezentaciju susjedne zemlje.

• +3
Jakov Fak Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Nakon nekoliko teških sezona u kojima nije bio blizu svjetskog vrha, Fak se vratio među najbolje osvojenim srebrom na Igrama u Pjončangu u veljači, a novu sezonu također je započeo na odličan način.

Jakov je u Pokljuki na 20 km dugačkoj individualnoj utrci osvojio četvrto mjesto, ušavši u cilj uz jedan promašaj koji ga je koštao pobjede.

Pobjedu je odnio već pola desetljeća nedodirljivi Francuz Martin Fourcade, a drugo i treće mjesto pripalo je Nijemcu Kühnu i Austrijancu Ederu.

Natjecanje se nastavlja u Sloveniji sprintom i dohvatnom utrkom u sljedeća tri dana...