golijada gostiju

Jako efikasna Rijeka sjajnim golovima spustila Rudeš na zemlju!

01.10.2017 u 20:49

U posljednjoj utakmici 11. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš u Kranjčevićevoj rezultatom 5:1 te tako ostali na zaostatku od četiri boda za Dinamom koji i dalje drži vrh ljestvice...

Nakon razočaranja u Milanu momčad Matjaža Keka na najbolji je način reagirala ove nedjelje i ostvarila važnu gostujuću pobjedu kojom je zadržala korak s 'modrima' na vrhu ljestvice HT Prve lige. Mali Rudeš odlično se u Kranjčevićevoj držao u prvom dijelu susreta, no onda su gosti ubacili u višu brzinu te potvrdili razliku u klasi, kao i svoju kvalitetu koja je bila dovoljna za osvajanje naslova prošle sezone.

• +3
HT Prva liga, 11. kolo: Rudeš - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem su Riječani poveli već u 9. minuti, kada je Zuta povratnom loptom pronašao Mišića, a ovaj je snažnim udarcem pogodio domaću mrežu.

Rudeš - Rijeka 0:1 (Mišić 9) Autor: YouTube

Rudeš se nije predao i definitivno je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, što je nagrađeno u 29. minuti kada je nakon kornera Budimir izjednačio udarcem iz blizine.

Rudeš - Rijeka 1:1 (Budimir 29) Autor: YouTube

Ima li su domaći još nekoliko izglednih prilika i trebali su voditi, ali Simon Sluga bio je odličan na riječkom golu i skinuo je nekoliko zicera, uključujući i izlazak Turčina pred njega nekoliko minuta prije odmora.

U drugom poluvremenu stvari su ipak došle na svoje mjesto, a Rijeka je zabila odlične golove. U 50. minuti izvrsno je Mišić asistirao Gavranoviću čiji udarac Picak nije imao izgleda iz blizine obraniti.

Rudeš - Rijeka 1:2 (Gavranović 50) Autor: YouTube

Jednako lijepa akcija bila je i ona četiri minute kasnije, kada je Bradarić proigrao Hebera koji je udarcem u suprotni kut zabio treći gostujući pogodak.

Rudeš - Rijeka 1:3 (Heber 54) Autor: YouTube

Isti igrač još je ljepše reagirao u 60. minuti na ubacivanje Vešovića s desne strane, a Picak je još jednom bio nemoćan.

Rudeš - Rijeka 1:4 (Heber 60) Autor: YouTube

U 89. minuti Gavranović je postavio konačnih 5:1, na asistenciju Pavičića.

Rudeš - Rijeka 1:5 (Gavranović 89) Autor: YouTube

Rijeka je ovom pobjedom ostala na četiri boda zaostatka za vodećim Dinamom uoči reprezentativne stanke, a Rudeš drži pretposljednje mjesto, s bodom više od Istre.

Rudeš - Rijeka, izjave trenera Autor: YouTube