veliki remi

Jakirović zaludio Turke. 'Uzeo je titulu Feneru s klincima u sastavu'

21.04.2025 u 13:27

Bionic
Reading

Kayserispor je jučer u 32. kolu turskog prvenstva odigrao 3:3 u Istanbulu s Fenerbahčeom i, lako moguće, uzeo mu naslov prvaka.

Momčad Sergeja Jakirovića šokirala je domaćine već u 7. minuti golom Civeleka, ali se Fener vratio u 36. golom Andersona Talisce. No, novi šok stigao je u 48. minuti kad je Dominik Livaković nesretno zabio autogol za 1:2.

Fener je navalio po preokret i došao je do njega golovima Saint-Maximina u 64. te Talisce iz penala u 79. minuti, ali nije uspio izdržati. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Sariarslan je majstorski glavom pogodio za 3:3.

Fenerbahče je tako ostao bez važna dva boda u utrci s Galatasarayem, koji mu šest kola prije kraja bježi pet bodova, a međusobnih utakmica više nema. Kayserispor je ovim bodom napravio korak više prema ostanku u ligi i trenutačno je šest bodova iznad zone ispadanja.

Remi Kayserispora na Sukru Saracogluu odjeknuo je turskim medijima, koji uglavnom hvale hrvatskog trenera i sve što radi sa svojom momčadi.

'Vjerojatno ne postoji nijedan drugi trener koji ne može koristiti momčad kao Mourinho. Bravo za Kayserispor. Uzeli su Fenerbahceu titulu s djecom od 15-16 godina', objavio je turski Fotomac, koji je kritizirao Mourinha, ali i pretjerao s godinama Jakirovićevih igrača, jer su u momčadi bila samo dvojica mlađa od 20 godina.

'Ponosan sam na svoje igrače. Pružili su veliku borbu. Nedostajalo nam je devet igrača, imali smo dosta suspenzija zbog kartona. No tijekom tjedna smo dobro predvidjeli da bi mogli imati šanse. Fener ostavlja puno prostora iza svojih leđa, mi smo to iskoristili i zabili tri gola. Zaradili smo bod golom u posljednjoj minuti, definitivno nismo zaslužili izgubiti ovu utakmicu', rekao je nakon utakmice Jakirović i dodao:

'Mene ne zanima tko se bori za naslov, mi imamo svoje ciljeve. Svaki bod koji zaradimo je nevjerojatno važan za nas'.

Standings provided by Sofascore