TRENER DINAMA

Sergej Jakirović nakon utakmice na Rujevici priznao: Iz ove kože se ne može

13.11.2023 u 07:44

U derbiju 15. kola SuperSport HNL-a Rijeka i Dinamo su na Rujevici odigrali 2-2. Bila je to utakmica posebnog značaja za bivšeg trenera Rijeke i aktualnog trenera Dinama Sergeja Jakirovića.

U derbiju 15. kola SuperSport HNL-a Rijeka i Dinamo su pred 8.108 gledatelja na Rujevici odigrali 2-2.

Dario Špikić je doveo Dinamo u vodstvo u 41. minuti, izjednačio je Lindon Selahi u 53. minuti, da bi Dino Perić u 81. donio hrvatskom prvaku novu prednost. Konačnih 2-2 postavio je Matej Mitrović u 88. minuti.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Bila je to odlična utakmica, puna tempa i žestine, a u pojedinim trenucima i s mnogo nervoze. Za Sergeja Jakirovića je to bio prvi dolazak na Rujevicu otkad je u kolovozu ove godine napustio Rijeku i preuzeo Dinamo, što su mu Riječani jako zamjerili. Je li očekivao vruć doček na Rujevici?

'Već sam rekao, ništa ne zamjeram, ne mogu se tim opterećivat. To je nogometni folklor, ja sam stvarno puno prošao otkako sam trener. Nije baš da mi je ugodno, ali valjda je to znak da ako se toliko koncentriraju na tebe, onda vrijediš. Nikome ništa ne zamjeram.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Prokomentirao je igru svoje momčadi:

'S igrom ne mogu biti nezadovoljan, fali nam da naplatimo dobru igru golom, kao u Varaždinu. Jako puno je utakmica, momci se troše, ova pauza će nam poslužiti da se odmorimo i treniramo s igračima koji ostanu s nama. Sigurno da je bod malo, s obzirom na razvoj utakmice. Došli smo ovdje odigrati hrabru utakmicu u naelektriziranoj atmosferi. Momci su dali sve od sebe nakon frustrirajućeg poraza u četvrtak. Nekako je sve išlo kako treba, dali smo gol kako treba. Oba gola smo primili zbog dekoncentracije koja se događa uslijed umora ili nas je Rijeka dobro izigrala. Nam zadovoljan jer smo vodili dva puta. Ovo je naša realnost, moramo ići dalje. Ne mogu zamjeriti ništa momcima, vjerujem da su opet dali sve od sebe.'

• +9
SuperSport HNL: Rijeka - Dinamo, 12.11.2023. Izvor: Cropix / Autor: Damir Skomrlj

Je li ovaj rezultat demoralizirao njegovu momčad jer na kraju susreta su bili prilično neraspoloženi.

'Nisu moji igrači pokisli, više su frustrirani. Daju sve od sebe, nikako da krene na našu stranu. Iz ove kože se ne može.'