KLJUČNI TRENUTAK

Izbornik Zlatko Dalić ovoga puta nije se suzdržao, prokazao je krivca za kiks u kvalifikacijama

26.03.2023 u 08:02

Izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić govorio je na konferenciji za medije poslije kvalifikacijskog remija s Velšanima u Splitu (1:1) te je prokazao ključni trenutak

Podsjećamo, Hrvatska je bila puno bolja, dominirala je te povela u 28. minuti kada je strijelac bio Andrej Kramarić. Vodila je Hrvatska sve do 93. minute kada je Poljud zašutio uslijed izjednačujućeg pogotka Nathana Broadheada.

'Čestitam Walesu na osvojenom bodu, bili su borbeni. Šokantan kraj, imali smo potpunu kontrolu i dominaciju unatoč padu od petnaestak minuta u drugom dijelu, ali nismo postigli drugi pogodak koji bi bio ključan. Uvijek smo znali da je njihov prekid opasan, i na kraju smo izgubili dva boda. To je tako u nogometu, uvijek ima ravnoteže - nekad ti da, nekad ti uzme. Hvala publici na podršci, žao mi je zbog njih što nismo pobijedili', rekao je Dalić na novinskoj konferenciji, a prenosi HNS.

Propusti?

'Sredinom nastavka malo smo se razvukli, raširili, gubili previše lopti i jurili bez potrebe. Oko 70. minute smo se vratili u normalu i igrali dobro, no opet nismo zabili. Normalno je nakratko popustiti. Kod tog zadnjeg auta imali smo tri visoka igrača na skoku, Perišića, Pašalića i Musu, morali su bolje skočiti, taj skok moramo odnijeti, pogotovo kada lopta ide na drugu vratnicu. Bilo je u drugom poluvremenu takvih situacija i svi smo tu krivi.'

Prilika Kramarić - Perišić

'Koliko sam uspio vidjeti, da mu je Kramarić produžio loptu, Perišić bi išao sam prema vratima. Moramo ispoštovati jedni druge, to bi bio drugi pogodak za rješenje utakmice i kaznilo nas je. Bila je idealna pozicija i može mu se to zamjeriti, jer to se vrati.'

• +69
Hrvatska - Wales, kvalifikacije za EP 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Plan igre i debi Petra Muse

'Tražili smo niske centaršuteve jer Velšani odlično skaču, to smo radili i na treningu. Moramo tražiti napadača. Musi nije bilo lako debitirati, ali od njega očekujemo puno.'

Slijedi Turska

'Malo nas je ovo zabrinulo, ali moramo se pripremiti za Tursku. Bit će nekih promjena, ovisno kako se dečki osjećaju. Vidjet ćemo sve u ponedjeljak, analizirat ćemo njihov susret u Armeniji. Nema smisla plakati, bodovi se i skupljaju i gube. Nekako na početku kvalifikacija nama rezultati budu lošiji. Najvažnije je koliko ćemo na kraju imati bodova i hoćemo li proći dalje.'