'vatreni' su razočarani

Iskreni Mateo Kovačić rekao je najveću istinu nakon šokantnog remija: Kažnjeni smo na najgluplji mogući način

25.03.2023 u 23:52

Puno je još utakmica ispred nas, vratit ćemo negdje ova dva izgubljena boda, komentirao je Mateo Kovačić neočekivani 1:1 remi protiv Walesa u Splitu na startu kvalifikacija za EURO 2024. godine

'Dobro smo otvorili utakmicu i zabili gol. Imali smo i dovoljan broj prilika za drugi gol. Imao sam i ja šanse i drugi, ali zakazala je realizacija', započeo je Mateo Kovačić nakon utakmice te dodao:

'Dogodilo se nakon svega ono što se u nogometu često događa, kada svoje šanse ne zabiješ budeš kažnjen. Iako smo mi kažnjeni valjda na najgluplji mogući način. Takav je bio gol kojeg smo primili. To se može desiti, ali morali smo biti koncentriraniji na zadnjem prekidu, da pazimo i da ne primimo gol.'

Kova nakon svega ne gubi nadu, kvalifikacije su tek počele...

'Idemo dalje, siguran sam da ćemo negdje nadoknaditi ove izgubljene bodove. Sada nam slijedi izuzetno važna utakmica kod Turske, kod reprezentacije koja je doma vrlo opasna momčad', kazao je Mateo Kovačić i zaključio:

'Danas smo htjeli uzeti tri boda i biti spremni za Tursku pa nas je to malo poljuljalo. Ali mi smo momčad koja se uvijek dizala iz ovih situacija i idemo u Tursku pokazati karakter.'

Nakon što se početkom drugog poluvremena ozlijedio Marko Livaja u igru je ušao Petar Musa koji je time debitirao u hrvatskoj reprezentaciji.

• +69
Hrvatska - Wales, kvalifikacije za EP 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Razočarani smo nakon ovog rezultata i nakon glupog gola kojeg smo primili. No, brzo imamo novu utakmicu i moramo se dignuti. Naravno da sam bio presretan zbog premijere u reprezentaciji, nevjerojatan je osjećaj istrčati na prepuni Poljud. Sretan sam, ali istovremeno i tužan jer smo ostali bez pobjede', izjavio je Musa.

Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu na lijevom boku, a tijekom prvog dijela se našao i u jednoj dobroj prilici.

'Žao mi je jer smo na utakmici obavili sve što smo se dogovorili i kontrolirali smo dvoboj od početka do kraja. Zaslužili smo puno više od ovog remija. Pristup je bio pravi, igrali smo kao prava momčad, ali ni ovaj rezultat nije nikakva tragedija', kazao je Sosa i napomenuo:

'Imao sam osjećaj da nam ne mogu zabiti gol do sutra i onda ga primimo na onakav način. Idemo dalje, trudit ćemo se u Turskoj odigrati još bolju utakmicu.'

Sosa se teško mirio s tim golom u 93. minuti...

• +26
Navijači na Poljudu Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Mi primimo iz auta... Vjerojatno to možeš primiti samo od otočkih ekipa jer oni igraju na taj 'horuk'. Žao mi je što smo primili takav gol. Rađe bi da smo primili jedan gdje su nas izigrali. Zabijali smo i mi u zadnjim minutama i sekundama, sad smo primili... Idemo dalje. Nema plakanja. Nije tragedija. Nismo izgubili, uzeli smo bod', kaže Sosa koji se osvrnuo i na atmosferu na Poljudu:

'Atmosfera je... Još jedanput su navijači u Splitu prikazali što smo pričali i prije utakmice. Najljepša atmosfera, meni osobno. Teško je to skužiti ovako, nama na terenu to predivno izgleda i predivno se osjećamo. Jedva čekamo da opet igramo ovdje jer za sve nas je to veliki vjetar u leđa svih 90 minuta.'