serie a

Iz poraza u pobjedu: Napoli u ludoj završnici uspio preokrenuti utakmicu

08.04.2018 u 17:29

Nogometaši Napolija pobijedili su u 31. kolu Serije A na svom terenu Chievo 2:1 i ostali su u trci za osvajanje 'scudetta'...

Domaći su u ovom susretu morali doći do tri boda kako bi nastavili potjeru za Juventusom, a na kraju su pobjedu osigurali tek u posljednjim sekundama susreta.

Ispromašivao se Napoli u današnjem meču. Propustili su veliki broj 'mrtvih' prilika, a najveću je imao Dries Mertens kojem je u 50. minuti golman gostiju iz Verone Sorrentino odbranio penal.

U 73. minuti šok na San Paolu. Lijepu akciju gostiju završava Stepinski za vodstvo 1:0.

Uspio je Napoli do kraja susreta ipak doći do preokreta. Za izjednačenje je pogodio Milik u 89. minuti, a u posljednjim sekundama Diawara zabija za konačinih 2:1 i veliki trijumf domaćina.

Tako je Napoli ostao na četiri boda zaostatka za vodećim Juventusom, koji je dan ranije na gostovanju pobijedio 'fenjeraša' Benevento 4:2.

Marko Rog je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi (90+5), dok je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve Napolija.

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su Verona i Crotone. Verona je savladala Cagliari 1:0, a istim je rezultatom Crtotone dobio Bolognu.