POČEO KITZBÜEHL

Ivici 11 bodova, i Svindal u borbi za Globus

23.01.2009 u 13:51

Prvog dana trodnevnog skijaškog spektakla u Kitzbüehlu vozio se Super-G, a Ivica Kostelić zauzeo je 20. mjesto u poretku, što ga je malo približilo vodećem skijašu Svjetskog kupa Benjaminu Raichu. Pobijedio je Klaus Kroell

Ivica je imao startni broj jedan i lijepom vožnjom doskijao je do 20. mjesta, sa 1,05 sekundi zaostatka za pobjednikom Kroellom, koji je tako dobro zagrijao domaće navijače za predstojeći slalom i spust, najopasniju utrku Svjetskog kupa.

Stazom se spustio i Natko Zrnčić Dim, koji je sa startnim brojem 65 upisao 2,21 sekundu zaostatka za pobjednikom i zauzeo 38. mjesto. Premijerni bod u ovoj disciplini pobjegao mu je za 72 stotinke.

Vodeći skijaš ukupno, Benjamin Raich, nije završio utrku i ostao je na 638 osvojenih bodova. Ivica je trenutno četvrti sa 557, a ispred njega još su Grange (576) koji ne vozi brze discipline i Aksel Lund Svindal koji je danas bio drugi i s prikupljenih 598 bodova se priključio borbi za vrh. Carlo Janka, također jak kandidat, nije završio utrku i ostao je na 488 bodova.

Osim pojedinačno, utrke spusta i slaloma bodovat će se i za kombinaciju, posljednju staroga kova u Svjetskom kupu. Takav raspored nudi priliku Ivici i konkurenciji da se znatno odlijepe od Grangea, a hrvatskom adutu da možda i prijeđe u vodstvo. Ne bi bilo čudo.