nba liga

Ivica Zubac zabio pet koševa i podijelio tri 'banane' u novoj pobjedi LA Clippersa; Joel Embiid utrpao čak 43 koša uz 15 skokova

07.12.2021 u 10:37

Los Angeles Clippersi su slavili 102:90 kod Portland Trail Blazersa, a Ivica Zubac je za 28 minuta igre zabio pet koševa uz šest skokova i tri blokade...

Paul George (21 koš) i Marcus Morris Sr. (17 koševa) predvodili su Clipperse, koji su i dalje bez prve zvijezde Kawhi Leonarda. Jusuf Nurkić (31 koš) bio je najbolji pojedinac Trail Blazersa, koji su također igrali bez svoje najveće zvijezde Damiana Lillarda. Clippersi su peti na Zapadu s omjerom 13-12.

Timothe Luwawu-Cabarrot (23 koša) je ubacio sedam od rekordnih 25 trica Atlante, koja je 121:110 slavila kod Minnesota Timberwolvesa. Atlanta je trice gađala 25-49, oborila je klupski rekord, a čak osam Hawksa je postiglo barem jednu tricu.

Najuzbudljivije je bilo u Charlotteu, gdje su Sixersi nakon produžetka svladali Hornetse 127:124. Joel Embiid je bio junak pobjede s 43 koša i 15 skokova, dok je kod domaćina Kelly Oubre Jr. ubacio 35 koševa. Charlotte je bila desetkovana jer su LaMelo Ball, Terry Rozier, Mason Plumlee, Jalen McDaniels i Ish Smith u izolaciji zbog koronavirusa.

Golden State Warriorsi su ostali prva momčad lige nakon pobjede (126:95) protiv Orlando Magica. Stephen Curry (31 koš, 7 trica) i Andrew Wiggins (28 koševa, 8 trica) su bili nezaustavljivi, dok su Warriors ubilježili 12. pobjedu u zadnjih 13 utakmica u San Franciscu.

Warriorsi su na čelu lige s omjerom 20-4, koliko imaju i Phoenix Sunsi, koji su sinoć 108:104 dobili San Antonio u svojoj dvorani. Chris Paul (21 koš, 10 asistencija) je postigao ključnu tricu za pobjedu 17 sekundi prije kraja.

Prvaci Milwaukee Bucksi su 112:104 nadigrali Cavalierse, a Giannis Antetokounmpo je proslavio svoj 27. rođendan s 12 skokova i 27 koševa, od čega je 15 zabio u zadnjoj četvrtini. Khris Middleton je dodao 21 koš u 10. pobjedi Bucksa u zadnjih 11 utakmica, koja ih je gurnula na treće mjesto Istoka (16-9).