NOVO SREBRO

Iveković stigla do treće medalje na Rodosu

12.06.2009 u 20:22

Na Otvorenom prvenstvu Europe u atletici za slijepe i slabovidne, koje se održava u grčkom Rodosu, Marija Iveković osvojila je srebrnu medalju u petoboju, što joj je treća medalja na ovom natjecanju

Sjajne vijesti i dalje dolaze s Rodosa gdje se održava EP u atletici za slijepe i slabovidne. Marija Iveković je stigla do srebra u petoboju i to sa 2762 boda (dalj - 5.45 m, kugla - 9.74 m, 100 m - 13.34, disk - 28.96 m, 800 m - 2:55,33). Pobijedila je Francuskinja Keita Nantemin sa 3202 boda, dok je broncu osvojila Ruskinja Olga Semenova sa 2475 boda.

U petak je nastupio i Vedran Lozanov u utrci na 10.000 metara, te je osvojio peto mjesto.

Hrvatski predstavnici su na Prvenstvu u Rodosu osvojili šest medalja, Marija Iveković osvojila je srebro u petoboju i skoku u dalj, te broncu u disku, Branimir Budetić bio je brončani u bacanju koplja, te srebrni u petoboju, a Vedran Lozanov osvojio je broncu na 5000 metara.