EL CLASICO

Ivan Rakitić usred Madrida bacio na koljena Real i Luku Modrića; vrijeme je da čelnici Barce progledaju...

02.03.2019 u 22:38

U 26. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, na Santiago Bernabeu, Barcelona je svladala Real Madrid 1:0, a jedini gol postigao je Ivan Rakitić

'Kraljevski klub' je u samo nekoliko dana i drugi puta dobio bolni šamar od najvećer rivala. Nakon što je Barcelona u srijedu izbacila Real u polufinalu Kupa kralja usred Madrida (3:0), sada mu je nanijela novi poraz te je napravila ogroman korak prema obrani naslova.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Ivan Rakitić koji već sezonama odlično odrađuje svoj posao u katalonskoj momčadi pa je vrijeme da progledaju i čelnici Barcelone te ga nagrade novim ugovorom i značajnijom povišicom koju je zaslužio, a još uvijek nije dobio. Nije ništa čudno što se za hrvatskog veznjaka otimaju drugi velikani poput Manchester Uniteda i Intera, no on bi želio ostati na Camp Nou.

Hrvatski reprezentativac, koji je bio jedan od najboljih igrača utakmice, u 26. minuti je nakon proigravanja Sergia Roberta, malo iskosa, jurnuo prema domaćem vrataru i lijepim udarcem potkopao Thibauta Courtoisa za vodstvo Barcelone i svoj treći gol ove sezone u prvenstvu.

Najbolje prilike za Real u prvom poluvremenu imao je Luka Modrić koji je dva puta opasno zaprijetio. U 23. minuti njegov je udarac blokirao Pique, a 44. minuti je pucao glavom preko gola.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Suarez je u 52. minuti na centru 'ukrao' loptu i krenuo sam prema vratima Reala, ali se spetljao.

• +8
Real Madrid - Barcelona, Primera, 2018/19. - EPA Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Rodrigo Jimenez/EPA

U 60. minuti domaćin je mogao izjednačiti nakon što se Rakitić poigravao i izgubio loptu u svom kaznenom prostoru. Pucao je Vinicius, ali je udarac blokirao Lengelet. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao je riješiti Dembel u 70. minuti, no Francuz je pucao pored gola, premda je na drugoj stativi imao samog Suareza.

Oba naša reprezentativca odradila su cijelu utakmicu za svoje momčadi.

Bio je to već šesti 'el clasico' u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala četiri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika.

Barca sada ima čak 12 bodova više od Reala koji je nakon ispadanja iz Kupa praktički ostao i bez borbe za naslov u kojoj je još uvijek Ateltico koji za Kataloncima zaostaje deset bodova, ali ima i utakmicu manje.