svaka čast

Ivan Perišić napravio nešto što još nije viđeno u talijanskoj Serie A, otkako se vodi tako detaljna i precizna statistika

17.10.2021 u 12:37

Milanski Inter i aktualni prvak Italije gostovao je u subotu na rimskom Olimpicu kod Lazija. A iako su Crno-plavi poveli golom Ivana Perišića, domaćini su preokretom došli do pobjede 3:1 (0:1), te su milanskoj momčadi nanijeli prvi ovosezonski poraz

U početnoj postavi Intera bili su Ivan Perišić i Marcelo Brozović, a kod Lazija je u prvih 11 bio Toma Bašić.

Perišić i Bašić su zamijenjeni u 66., odnosno 67. minuti, dok je Brozović do kraja ostao na terenu u prvom ovosezonskom porazu Intera koji je sa 17 bodova ostao na trećem mjestu, iza Milana (22) i Napolija (21), koji ima utakmicu manje.

Inače, na ovoj utakmici Ivan Perišić upisao se u povijest Serie A, jer pogodak kojeg je postigao u 12. minuti s bijele točke, realizirao je desnom nogom.

Tako je postao prvi igrač u Serie A, otkako Opta prikuplja te podatke od sezone 2004/05., koji je zabio jedanaesterac i lijevom i desnom nogom.