Ponovno oduševio

Ivan Jurić srušio svog mentora Gasperinija pa iskreno progovorio o lovu na Europsku ligu, te otkrio zašto je napravio jedan jako neobičan potez

29.11.2020 u 09:34

Ivan Jurić pobijedio je Atalantu i s Veronom zasjeo na šesto mjesto Serie A

Ivan Jurić je sa svojom Veronom pobijedio Atalantu u Bergamu s 2:0. Jurić je tako uspio napokon pobijediti svojeg mentora Gian Piera Gasperinija kod kojeg je bio igrač, a kasnije radio i kao njegov pomoćnik.

• +5
Atalanta - Verona Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

'Gasp je za mene sve kada govorimo o nogometu, a kao čovjek me također naučio neke predivne vrijednosti. Jako ga cijenim, ali naravno da želim pobijediti u utakmici s njim. Prošle sezone smo izgubili u zadnjoj minuti i sretan sam da smo danas osvojili tri boda', rekao je Juri za DAZN nakon utakmice.

Jurić je u ovoj utakmici napravio neobičan potez. Najprije je uveo Andreu Danzija umjesto Mattea Lovara u 31. minuti, a onda je Danzija na poluvremenu zamijenio Miguelom Velosom.

'Lovato ima velike predispozicije da postane sjajan branič. Mora još puno toga naučiti, ali ima potencijala. Mora ostati miran i fokusiran. Ostao sam bez braniča, a Danzi je napravio odličan posao u Kupu protiv Cagliarija kada je čuvao Joaoa Pedra pa sam mislio da može čuvati i Papua Gomeza. Ipak, to nije uspjelo', pojasnio je Jurić pa dodao:

'Imali smo veliku raspravu o tome na poluvremenu i mislim da to sada nije više problem. Bio sam vrlo jasan, rekao sam da mi se čini da se muči s tom pozicijom i da je najbolje da ga zamijenim. On zna koliko ga cijenim i zato nema nikakvih problema.'

Jurić je tijekom utakmice i pojačavao napadačku liniju, bez obzira na to što je vodio 2:0.

'To ovisi o trenutku. Kada sam pokušao samo sjediti i čekati da se sve završi i uzmemo tri boda, primili smo gol ili bili pritisnuti i vremenom popustili. Pokušavamo zabijati što više pa sam mislio da je najbolje igrati našu igru i tako pokušati do rezultata. Tako smo odlučili sada i uspjelo je, ne znači da će to raditi i u budućnosti.'

Verona je tako preskočila Atalantu u Serie A, ali Jurić nije poletio nakon pobjede.

'Mi smo jedini klub u Italiji koji je prodao sve svoje igrače, a oni koji su ostali su na posudbi. Za sada nam dobro ide, dečki me slijede, ali nismo kao Sassuolo i Bologna zato što nemamo nešto na čemu zapravo možemo graditi', rekao je Jurić pa dodao:

'Ništa neću odbaciti jer smo prošle sezone završili na devetom mjestu, ali da budem iskren, ne razmišljam o Europskoj ligi', zaključio je Jurić.