TAKO JE NAJBOLJE

Poslije kiksa Milana u talijanskom prvenstvu, Zlatan Ibrahimović donio jednu od najtežih odluka u karijeri

09.11.2020 u 11:07

U posljednjem susretu sedmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Verona su na San Siru odigrali 2:2, a utakmicu, kao i svoj neiskorišteni penal, prokomentirao je Zlatan Ibrahimović

Podsjećamo, Verona je povela u 6. minuti pogotkom Antonina Baraka, a u 19. minuti već je bilo 2:0, a zabio je Mattia Zaccagni. Milan je do kraja poluvremena uspio smanjiti preko Giangacoma Magninija koji je zatresao vlastitu mrežu. Zlatan Ibrahimović je mogao izjednačiti u 66. minuti no nije realizirao kazneni udarac prebacivši cijela vrata. Ipak, švedski napadač se iskupio u trećoj minuti nadoknade zabivši glavom za 2:2.

Ibrahimović nije zabio iz zadnja tri kaznena udarca odnosno nije realizirao četiri od svojih posljednjih šest penala. I on je napokon shvatio da bi trebalo promijeniti izvođača.

'Ljut sam, imali smo toliko šansi, promašio sam penal i mislim da sljedeći prepuštam Kessieju. Tako bi bilo bolje. Primili smo dva gola, zabili dva, idemo dalje, najvažnije je da ne izgubimo samopouzdanje. S obzirom na stanje na tablici, želimo pobjeđivati ​​u svakoj utakmici', poručio je Ibrahimović kojem sigurno nije bilo lako donijeti odluku oko penala, sigurno jednu od najtežih što se tiče nogometne karijere.

• +4
AC Milan - Hellas Verona, 8.11.2020. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Zbog utakmica reprezentacija slijedi stanka....

'Sad ima mnogo utakmica i kad se umorite, niste uvijek na sto posto. Srećom, dolazi stanka, jer trebam odmor. Nisam imao oštrinu i uobičajenu odlučnost pred golom. Jednostavno sam osjećao da nisam do kraja u utakmici. Moramo igrati za ciljeve, ne možemo samo tako izaći i biti sretni što igramo. Barem ja ne mogu, to nije moja filozofija.'

Ibrahimović osjeća da je borba za talijanski vrh ravnopravna...

'Sad vidim više momčadi koje se bore za vrh. Igrao sam u mnogim zemljama i mogu potvrditi da je Italija najteža za napadače. Mnogo je momčadi koje žele biti najbolje, a postoje neke koje još nisu dosegle svoj vrhunac. Raspored je prenatrpan, pa će momčad u najboljoj formi na kraju osvojiti Scudetto.'