Jurić preporodio veronu

Hrvatski trener zamalo šokirao AC Milan pa dao znakovitu izjavu o Ibrahimoviću, Rebiću i društvu; njegov odgovor o mogućem prvaku podigao je dosta prašine

09.11.2020 u 11:48

Hrvat Ivan Jurić kotira kao jedan od boljih stranih trenera u talijanskoj Serie A. No posebno su zanimljive njegove konferencije nakon utakmica pa ga je tako bilo zanimljivo čuti nakon rezultata 2:2 njegove Verone na gostovanju kod Milana

O utakmici u kojoj je Verona vodila 0:2 - te u kojoj se AC Milan spasio u zadnjim sekundama golom Ibrahimovića - 45-godišnji Ivan Jurić je rekao:

'Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, ali u nekim trenucima u drugom dijelu smo jednostavno fizički pali i nismo mogli pratiti Milan', kazao je nekadašnji igrač Hajduka koji 2011. radi kao trener u Italiji.

'Oni su zahvaljujući Ibrahimoviću osvajali zračne duele, ali i dalje moram pohvaliti svoje igrače jer su još jednom igrali iznad svojih mogućnosti. Nije nam lako, promijenili smo osmoricu igrača u odnosu na zadnjih šest mjeseci. Milan nas je pobijedio na iskustvo', kazao je Jurić koji je i nekoliko riječi Jurić e kazao o svom golmanu Silvestriju koji je imao nekoliko sjajnih obrana:

'Silvestri jako dobro radi s našim trenerom golmana, svakim danom je sve bolji i bolji. Zovem te igrače našom djecom, ali ne zato što ih želim omalovažiti, već zato što su mladi i neiskusni.'

Još je dodao utakmici u kojoj ima je izmaklo osvojiti tri boda:

'Prvih 65 minuta utakmice smo igrali točno ono što sam ja želio, ali nakon toga smo kažnjeni jer smo pokazali manjak karaktera i samopouzdanja. Naravno, bez obzira na sve ponosan sam na moje igrače!'

Zanimljivo je bilo čuti Jurića i što kaže koga vidi kao prvaka na kraju sezone:

'Mislim da Juventus neće osvojiti prvenstvo na način na koji ga je osvojio prošle sezone, jednostavno nisu dominantni kao prijašnjih sezona. Milan je fantastičan, mlada su ekipa i dosta talentirana. U igri koriste visoki presing i puno trče i po meni imaju sve što treba u igračima poput Kessiea, Rebića, Bennacera i ostalih. Iskreno, mislim da su Roma, Napoli i Inter također snažni, neće Juventusu biti lako obraniti titulu', završio je Jurić.