Serie A

[FOTO] Ivan Jurić s Veronom uspio iznenaditi Atalantu u Bergamu i upisao nova vrlo vrijedna tri boda

28.11.2020 u 23:00

Nogometaši Verone iznenađujuće su kao gosti u Bergamu svladali Atalantu s 2:0

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, iznenađujuće su kao gosti u Bergamu svladali Atalantu s 2:0 (0:0).

Nakon što domaći nisu iskoristili nekoliko prilika za pogodak, kazna ih je dostigla u posljednjih pola sata. Prvo je Veloso (62-11m) iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Toloija, da bi Zaccagni (83) pred kraj dvoboja iz protunapada potvrdio pobjedu Verone.

• +5
Atalanta - Verona Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Ovom pobjedom Verona je preskočila Atalantu na ljestvici, sada je šesta s 15 bodova, dok je Atalanta osma s 14, koliko ima i sedmi Napoli. Boško Šutalo ostao je na klupi Atalante kod koje nije bilo Marija Pašalića, dok Nikola Kalinić nije konkurirao za nastup u momčadi Verone.

Ranije u subotu aktualni talijanski nogometni prvak Juventus kiksao je odigravši samo 1:1 (1:1) na gostovanju kod novaka u ligi Beneventa. Juventus je prilično podcjenjivački pristupio utakmici protiv Beneventa, pa je tako trener Andrea Pirlo procijenio kako u ovoj utakmici može odmoriti svog najboljeg igrača Cristiana Ronalda, a na kraju mu se to podcjenjivanje osvetilo gubitkom dva boda.

Gosti iz Torina poveli su pogotkom Morate (21) na asistenciju Chiese, no pred sam odlazak na odmor Letizia (45+3) je pobjegao obrani Juventusa i poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu Juventus je stvorio tek jednu pravu priliku za pogodak, no Morata je promašio 'zicer' glavom s pet metara.

Peti Juventus sada ima 17 bodova, kao i četvrta Roma koja je odigrala utakmicu manje. Tri boda više i utakmicu manje ima vodeći Milan, dok bod više imaju drugi Inter i treći Sassuolo koji su svoj susret 9. kola igrali ranije u subotu. Benevento je 12. s 10 bodova koliko imaju i 10. Sampdoria te 11. Cagliari.

Inter je kao gost u Reggio Emiliji uvjerljivo slavio s 3:0 (2:0). Susret je praktički bio riješen već u prvih 15-ak minuta nakon kojih je Inter već imao prednost od 2:0 golom Sancheza (4) i autogolom Chirichesa (14-ag), da bi konačni rezultat početkom nastavka postavio Gagliardini (60). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Inter do 85. minute, dok je Marcelo Brozović propustio i ovaj susret zbog zaraze koronavirusom.