hrvatski telekom prva liga - 5. kolo

Istra u 25. minuti vodila 2:0 a onda strahovala od poraza

12.08.2017 u 22:56

U dvoboju 5. kola Hrvatski telekom Prve lige Inter i Istra 1961 u Zaprešiću su odigrali 2:2

U pretposljednjoj utakmici 5. kola hrvatskog prvoligaškog natjecanja, Inter i Istra podijelili su bodove. S time da za preostala dva više mogu žaliti domaćini.

Doduše, prema raspletu prvog poluvremena, posebice prvih pola sata, ispada da su igrači iz Pule bili bolji.

Međutim, kod prvog gola, kojeg je zabio Tome Kitanovski veliku grešku napravio je branič domaćih Prenga, koju je napadač Istre uspio pretvoriti u pogodak.

Drugom golu Istre pak zasluge pripadaju gostujućim igračima. Nakon lijepog ubačaja Grujevića Ukrajinac Ivan Matyazh glavom je prebacio Santinija i posalo loptu pod vratnicu.

No, iako u velikom rezultatskom zaostatku, domaći se nisu predavali, a već do odmora uspjeli su smanjiti rezultat.

Nikola Rak lijepim je udarcem s desne strane pogodio suprotni kut gostujućeg gola.

Naravno, s tim golom, Toplakovi igrači lakše su mogli jurnuti po izjednačenje u nastavku i već u 62. minuti do njega su i došli. Nakon gužve u 16-ercu Istre i nakon Puljićeva prbacivanja obrane, Jakov Filipović zabio je za konačnih 2:2.

S time da su domaćinid o kraja mogli doći i do pobjede.