DROSINA SLAVI

Istra 1961 nastavila 'mljeti'. Splićani jako ljuti

14.12.2013 u 21:28

U posljednjoj subotnjoj utakmici 20. kola MAXtv Prve lige Istra je u Puli svladala Split sa 2:0 (0:0), te tako najavila mogućnost proljetnog priključenja u borbu za europske pozicije

Istra je vrlo žilavog i prilično jakog protivnika iz Splita uspjela slomiti u samoj završnici dvoboja. Sve do 78. minute mreže se nisu tresle, a tada je zabio Slavko Blagojević. Pobjedu Istre, četvrtu u posljednjih pet dvoboja potvrdio je duboko u sučevoj nadoknadi Petar Franjić koji je, pak, zabio tri gola u zadnje četiri utakmice. Split je od 20. minute igrao bez strogo isključenog Tomislava Dujmovića, no nisu uspjeli produljiti dvomjesečnu seriju bez poraza.

Pogodak Blagojevića razoružao je gostujuću obranu

Ipak, fokus dvoboja ostat će na situaciji iz 89. minute kada je Tomislav Glumac zabio izvrstan gol glavom (točnije, ramenom), no sudac Ante Vučemilović je procijenio da je bila riječ o igranju rukom. Šteta, jer činilo se da je gol posve regularan, a nije neočekivan i nastavak u kojemu je uslijedilo puno nervoznih scena i galame, a s klupe je udaljen trener Splita Stanko Mršić. Split je tako doživio prvi poraz nakon osam utakmica a posljednja ih je prije ovoga dvoboja dobila - također Istra, u Parku mladeži.

Igor Pamić je dugo slavio s navijačima, kako i neće kada se Istra u jesenskom dijelu posve riješila brige oko ostanka i, dapače, sa čvrste šeste pozicije gleda prema gornjem domu gdje daleko nije niti europska zona. Još su ušli u polufinale Kupa, bravo za Istru.