Logo (1)

'orlovi' potkresanih krila

Iskreni hrvatski rukometaši nakon pobjede protiv Srbije: Da smo izgubili ne bi izašli iz dvorane, ne bi oprostili sami sebi...

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 13.01.2020 23:51
  • Objavljeno 13.01.2020 u 23:10

Hrvatska je u posljednjoj utakmici prvog kruga rukometnog EP-a u Grazu svladala Srbiju 24:21. Susret je bio rezultatski nevažan, Srbi su već odavno ispali, a Hrvatska s maksimalnim učinkom ide u drugi krug, no nije bilo popuštanja. Pobjeda je slatka, ali teško izborena

'Zahvalio bih se ovoj publici koja je došla u ovako velikom broju. Ovo je nešto fenomenalno. Ovakva atmosfera ti ostaje za cijeli život. Ovo su dva boda koja nosimo u Beč. To su njihova dva boda', kazao je odmah nakon utakmice hrvatski kapetan Domagoj Duvnjak. Uz golmana Marina Šegu baš je Duvnjak bio inicijator preokreta kojim je Hrvatska u posljednjih 15 minuta utakmice slomila krila borbenim 'orlovima'. Izuzetnim je obrambenim reakcijama presjekao četiri lopte za isto toliko lakih golova iz kontri i Srbi su pali...

'Loše smo odigrali prvo poluvrijeme, zabili samo osam golova, bili smo jako statični. Mi ne možemo igrati na 80 posto, moramo uvijek ići na glavu kako bi se ovakve utakmice dobivale', zaključio je Duvnjak.

Puno je slikovitiji bio Luka Stepančić koji je Srbima zabio pet golova i uz Duvnjaka bio naš najefikasniji igrač.

'Da smo izgubili ne bi izašli iz dvorane, ne bi oprostili sami sebi', kazao je Stepančić i dodao:

'Hvala ovim ljudima što su došli, oni su i jedan od razloga zašto smo uspjeli okrenuti utakmicu. Imali smo Šegu, a mogli su i nagradu za najboljeg igrača podijeliti on i Duvnjak', zaključio je nakon utakmice Luka Stepančić, a na njega se nadovezao Marko Mamić:

• +17
Hrvatska - Srbija, 3. kolo, skupina A, Euro 2020. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

'Nije tako nenadano bilo da će biti ovakva utakmica, težak je protivnik. Mučili smo se i u kvalifikacijama sa Srbijom. Nismo odigrali ono što smo zamislili s više rotacije, šteta. Tako je ispalo, ali nitko nije ozlijeđen, a to je najvažnije.'

Atmosferom u dvorani u Grazu oduševljen je bio David Mandić...

'Pobijedili smo istim receptom kao i protiv Crne Gore. Prvo poluvrijeme odigrali katastrofalno, a u drugom se probudili. Na poluvremenu u svlačionici smo rekli: 'Hoćemo li igrati ili nećemo?!'. Odigrali smo fenomenalno drugo poluvrijeme na krilima fantastične publike koji nam cijeli turnir daje vjetar u leđa. Skidam im kapu na tome. Ovo nikad u životu nisam doživio', kazao je Mandić, dok je Luka Cindrić bio prilično kritičan:

• +23
Rukomet, EP, Hrvatska - Srbija, navijači, Graz, 13.1.2020. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

'Nismo ušli u utakmicu onako kako smo htjeli. Mislim da je ovo pokazatelj da ne možemo ući protiv jedne ovakve ekipe s 80 posto, odnosno ako nismo potpuno spremni. Drugo poluvrijeme smo se sabrali, iskoristili smo Šegu koji je odlično branio i na kraju smo zasluženo pobijedili. Bolje da nam se kriza dogodila sada nego kasnije kad ulog bude veći. Sabrali smo se na poluvremenu i najbitnije je da smo na kraju pobijedili.'